סגור

מישורים רוכשת מרכז מסחרי בפלורידה ב-22 מיליון דולר

חברת הנדל"ן המניב רוכשת 55% מהזכויות בנכס, יחד עם שותף מקומי. התפוסה במרכז עומדת על 85%, עם ארבעה שוכרי עוגן גדולים המתפרסים על 50% מהשטח. דמי השכירות הצפויים לשנה הראשונה עומדים על 2.9 מיליון דולר

לאחר שמכרה לאחרונה במספר עסקאות שלושה נכסים בארצות הברית, חוזרת מישורים לצד הרכישות: החברה שבשליטת אלכס שניידר (44.56%), ובניהולו של דניאל לבנטל, קונה 55% ממרכז מסחרי פתוח בסמוך לעיר טמפה שבמדינת פלורידה בארצות הברית.מישורים תשלם 22 מיליון דולר (71 מיליון שקל) עבור הזכויות בנכס, מרכז בשטח של 20 אלף מ"ר עם 85% תפוסה. העסקה נעשית יחד עם השותף המקומי של החברה בפעילותה בארה"ב אשר צפוי גם לנהל את המרכז.
במרכז קיימים ארבעה שוכרים עיקריים, שלושה מהם מתחום החנויות המוזלות: Conns, Dollar General ו-DD's Discounts. הנכס הרביעי הוא סניף של רשת החנויות לכלי עבודה Northern Tools. ארבעת השוכרים הגדולים מהווים יחד כ-50% משטח הנכס.
על בסיס התפוסה הקיימת, דמי השכירות בשנה הראשונה צפויים להסתכם בכ-2.9 מיליון דולר, ודמי השכירות נטו (NOI) צפויים לעמוד על כ-2.2 מיליון דולר, נתון המשקף תשואת NOI של כ-10% על עלות הרכישה. בהינתן המימון שיתקבל לרכישת הנכס, התשואה על ההון תעמוד על כ-23% לפי התפוסה הנוכחית, עוד בטרם פעולות השבחה והעלאה אפשרית של שיעור התפוסה.
השלמת העסקה צפויה להתבצע במהלך הרבעון השלישי השנה. רכישת הנכס תמומן באמצעות תאגיד בנקאי מקומי, בהיקף של עד 65%, בריבית של כ-3.25% לתקופה של שלוש שנים. ההון העצמי בעסקה ימומן מכספים שהתקבלו ממימוש נכס החברה בנאשוויל בחודש מאי 2021.
העסקה הנוכחית מבוצעת לאחר שלוש עסקאות קודמות שרשמה החברה מוקדם יותר השנה, במסגרתן השלימה מכירת נכס שמיצה את פוטנציאל ההשבחה שלו בנאשוויל טנסי, כאמור תמורת כ-18 מיליון דולר. במקביל התקשרה בעסקאות למכירת מרכז מסחר ובילוי בעיר אורלנדו בפלורידה תמורת כ-14 מיליון דולר ולמכירת חניון מסחרי בדאון טאון מיאמי, פלורידה, תמורת כ-25 מיליון דולר.
דניאל לבנטל, מנכ"ל מישורים, מסר: "מדובר במרכז מסחרי פתוח המעוגן בארבעה שוכרים חזקים. הוא קרוב לשני נכסים נוספים שבבעלות מישורים, כך שהנכס ייהנה מסינרגיות ניהוליות בנוסף לפוטנציאל להשבחה עתידית.
"אנו נמשיך במיקוד העסקי להגדלת תיק הנכסים המניבים של החברה לצורך יצירת תזרים משמעותי, תוך השבחה של נכסים ומימוש נכסים שמיצו את פוטנציאל ההשבחה, כפי שעשינו בעסקאות האחרונות. מהלכים אלו משקפים את האסטרטגיה בה בחרנו להצפת הערך החבוי בחברה".

1 צפייה בגלריה
מישורים מרכז מסחרי ליד טמפה פלורידה 1
מישורים מרכז מסחרי ליד טמפה פלורידה 1
המרכז המסחרי שרוכשת מישורים
(מישורים)