סגור

אסנת רונן משכה את מועמדותה לדח"צית בקוויק: "חשש לניגוד עניינים"

קמעונאית האונליין ביטלה בעקבות כך את אספת בעלי המניות שהיתה אמורה להתכנס בשבוע הבא; רונן, המשמשת כיו"ר פרטנר, אמרה ל"כלכליסט" כי החשש לניגוד עניינים הוא בשל האחזקות שיש לה ולבן זוגה בסלטי שמיר


קמעונאית האונליין קוויק ביטלה את אספת בעלי המניות שהיתה אמורה להתכנס בשבוע הבא כדי לאשר את מינויה של אסנת רונן לדח"צית. זאת לאחר שרונן משכה הערב את מועמדותה לחברה שבשליטת קוקה־קולה ישראל (16.2%), סופר פארם ויוניון של ג'ורג' חורש (14.86% כל אחת).


רונן מסרה ל"כלכליסט": "בהמשך לפנייה שקיבלתי להתמנות לדירקטוריון קוויק, החל תהליך סדור למינוי, שבו התברר לי כי עלול לעלות חשש לניגוד עניינים בשל העובדה שלי ולבן זוגי יש אחזקת מיעוט בחברת סלטי שמיר ובשל העובדה שסלטי שמיר ושופרסל נמצאות בקשרי מסחר משמעותיים. לכן החלטתי למשוך את מועמדותי כדי למנוע כל חשש, גם אם קטן ביותר, לניגוד עניינים".
רונן, המכהנת כיו"ר פרטנר, מתמודדת בימים אלו עם אתגרים מורכבים בכמה חזיתות. צמרת חברת התקשורת עוברת טלטלה, לאחר התפטרות המנכ"ל ושתי סמנכ"ליות. בנוסף, לרונן אתגרים גם בעסקיה הפרטיים, כבעלת מניות בסלטי שמיר שנקלעה לאחרונה לעיכוב הליכים בשל קשיים תזרימיים שלא אפשרו לה לשרת את חובותיה.
רונן מחזיקה יחד עם בעלה רמי רונן ב־14% ממניות חברת הסלטים. לפני כשנה וחצי הובילו בני הזוג רונן עסקה לרכישת 50% ממניות סלטי שמיר ב-18 מיליון שקל. בהמשך קנתה החברה את המתחרה סלטי מיקי כדי לחזק את כוחה בענף שנשלט בידי שטראוס ואסם.

1 צפייה בגלריה
אסנת רונן יו"ר דירקטוריון פרטנר
אסנת רונן יו"ר דירקטוריון פרטנר
אסנת רונן, יו"ר דירקטוריון פרטנר
(צילום: ישראל הדרי )

אלא שמשבר הקורונה הקשה על החברה ליישם את תוכניותיה. החברה, המייצרת בין היתר את המותג הפרטי של שופרסל, נקלעה לחובות של כ־91 מיליון שקל, מתוכם כ־48 מיליון שקל לספקים.
קוויק, שביטלה הערב את אספת בעלי המניות, נערכה לאשר באספה גם את מינויים של שני דירקטורים חדשים: שי בן גרא לדירקטור בלתי תלוי; ומאיר לוי לדח"צ. החברה צפויה לאתר מועמד חלופי לרונן ולזמן מחדש את האספה לאישור המינויים.
לצד כהונתה כיו"ר פרטנר, רונן היא מייסדת ונשיאת WeCheck, חברת פינטק ישראלית, שעם בעלי המניות שלה נמנות יד2 וישראכרט.
בנוגע לניגוד עניינים אפשרי במינויה לדח"צית, ציינה קוויק כשזימנה את אספת בעלי המניות כי הקשרים העסקיים בין רונן לבין ישראכרט, "אשר למען הזהירות עשויה להיחשב כשותפה של רונן, עם סופר פארם, שהיא בעלת עניין בקוויק וכן שותפה של ישרכארט בחברה-הבת שלה לייף סטייל, אינם עולים כדי 'זיקה', ולכל היותר מהווים זיקה זניחה". נושא הבעלות בשמיר והקשר לשוק המזון לא עלה באותו הקשר.