סגור

קבוצת אבנון גייסה חוב של 300 מיליון שקל מגופים מוסדיים ומקרן להב

קבוצת התעשיות הביטחוניות והסייבר של תומר אבנון, שהחליטה לוותר על הנפקת החברה-הבת סקיילוק, מתכוונת להשתמש בסכום להמשך הפיתוח ומאמצי השיווק. החוב שגויס הוא שקלי לתקופה של חמש עד שבע שנים, ובריבית שנתית של 5%-6%

קבוצת אבנון של תומר אבנון השלימה בימים האחרונים גיוס חוב בהנפקה פרטית, בהיקף של כ-300 מיליון שקל. בגיוס השתתפו גופים מוסדיים בשוק הישראלי וכן קרן להב, בניהולם של גיורא עופר ויעל גיט. החוב הוא שקלי לתקופה של חמש עד שבע שנים, ונושא ריבית שנתית של 5%-6%.
הגיוס נועד לאפשר לאבנון להיערך מבחינת חומרי הגלם ושרשרת האספקה כדי לנצל הזדמנויות חדשות במרחב הגאופוליטי. הכסף אמור לשמש את הקבוצה - שמונה כבר 18 חברות בארץ ובעולם בתחומי הביטחון, הסייבר והגנת המולדת - למימון רכישות, מיזוגים והשקת מוצרים חדשים.
אבנון הוקמה ב-1990, ולפי ההערכות רשמה ב-2021 מכירות של כמיליארד שקל. באבנון מצפים להציג צמיחה נוספת של 50% במכירות בסיכום 2022. הקבוצה מעסיקה 400 איש, ונערכת לגייס בחודשים הקרובים 100 עובדים נוספים.
אבנון בחנה בשנה האחרונה הנפקה של החברה-הבת סקיילוק, אחת הבולטות בקבוצה, בבורסה בתל אביב. סקיילוק עוסקת במערכות להגנה ויירוט רחפנים, ופועלת בין השאר במדינות המפרץ, לפי שווי שהוערך ב-200 מיליון דולר. בסופו של דבר הקפיאה אבנון את את התוכנית בשל ההתקררות בבורסה בחודשים האחרונים.
הקבוצה פועלת גם בתחומי המזל"טים, מערכות אלקטרו-אופטיות, רכבים משוריינים ורכבי משימה, ציוד הגנה וציוד ביטחוני מסוגים נוספים. בנוסף לכך מחזיקה אבנון בקרן ההון סיכון סינפטק, שפועלת באמירויות, ובראשה עומד הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון.