סגור

בפעם השנייה השנה - ארנו נישל את בזוס מתואר האיש העשיר בעולם

הבעלים של לואי ויטון ברנאר ארנו שב לבכורה אחרי חודשיים: הונו עומד על 192.9 מיליארד דולר, גבוה בחצי מיליארד דולר מג'ף בזוס שאיבד 14 מיליארד דולר, אחרי שאמזון מחקה 140 מיליארד דולר מהשווי עקב דוחות מאכזבים; גרושתו מקנזי סקוט הפסידה 4.6 מיליארד דולר; אלון מאסק צופה מהצד אחרי שהחזיק בתואר הנכסף בתחילת השנה

זה קרב של שניים: ג'ף בזוס הפסיד שוב את תואר האדם העשיר בעולם, זאת לאחר שמניית אמזון צנחה ביום שישי ב-7.6% בעקבות פרסום התוצאות הרבעוניות - מחיקה של 140 מיליארד דולר משווי אמזון. בשל כך נמחקו 13.9 מיליארד דולר משווי מייסד ענקית המסחר המקוון ביום אחד, ובזוס נאלץ לוותר על התואר לטובתו של הטייקון הצרפתי ברנאר ארנו, הבעלים של לואי ויטון.


לפי דיווח באתר פורבס, הונו של ארנו עמד ביום שישי על 192.9 מיליארד דולר, גבוה בחצי מיליארד דולר מהונו האישי של בזוס. השניים כבר החליפו ביניהם מקומות ברשימת העשירים בסוף מאי, אך בזוס הצליח לשמור על הפסגה ב-50 הימים האחרונים.

2 צפייה בגלריה
מוסף שבועי 17.6.21 ג'ף בזוס מייסד אמזון
מוסף שבועי 17.6.21 ג'ף בזוס מייסד אמזון
ג'ף בזוס מייסד אמזון, איבד את התואר השנה שלוש פעמים
(צילום: בלומברג)

בינואר השנה אלון מאסק הפך לאיש העשיר ביותר בעולם, עם שווי נקי של יותר מ-185 מיליארד דולר. זינוק יומי במניית טסלה דחפה את מאסק מעל לג'ף בזוס, שהיה האיש העשיר בעולם מאז 2017. העלייה בעושרו של מאסק בשנים האחרונות מהווה את הנסיקה המהירה ביותר במעלה רשימת עשירי העולם בהיסטוריה. אך מאסק החזיק בתואר רק שישה שבועות, עד בזוס שב לבכורה.
בחזרה לאמזון: על אף הירידה במחיר המניה בשבוע שעבר בעקבות התוצאות, קשה יהיה לכנות את הביצועים של אמזון ככשלון. החברה דיווחה על הכנסות של 113 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, עלייה של 27% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ועל רווח נקי של 7.8 מיליארד דולר.
יחד עם זאת, בעלי המניות ציפו לתוצאות גבוהות יותר, במיוחד לאחר שברבעון הראשון נרשם זינוק של 44% בהכנסות. המשקיעים התאכזבו גם מהתחזיות שפרסמה אמזון, לפיהן ברבעון השלישי (הנוכחי) ההכנסות יעמדו בטווח שבין 106-112 מיליארד דולר. זה יהיה הרבעון הראשון תחת המנכ"ל החדש אנדי ג'אסי שנכנס לתפקיד לאחר פרישתו של בזוס ב-5 ביולי.

2 צפייה בגלריה
אלון מאסק  יופיע ב-SNL
אלון מאסק  יופיע ב-SNL
אלון מאסק, החזיק בתואר שישה שבועות
(AFP)

הירידה במחיר המניה של אמזון פגעה גם בשווי ההון של גרושתו של בזוס, מקנזי סקוט. היא הפסידה 4.6 מיליארד דולר והונה עומד כעת על 56 מיליארד דולר, שמדרגים אותה במקום ה-22 ברשימת עשירי העולם.
כך או כך, בזוס וגרושתו הם לא העשירים היחידים שראו את הונם מצטמצם בשבוע האחרון. כך למשל, הונו של מנכ"ל טנסנט מא הואטנג ירד בשבוע שעבר ב-4.7 מיליארד דולר ל-47.5 מיליארד דולר, על רקע הידוק הפיקוח הסיני על חברות טכנולוגיה.
הונו ככל הנראה הצטמצם אף יותר לאחר שמניית החברה ירדה שוב במסחר הבוקר (ג') בהונג קונג, בעקבות כתבה בעיתון ממשלתי בסין שהאשימה את משחקי המחשב בהיותם ממכרים ופוגעים בהתפתחות הצעירים במדינה.