$
שווקי חו"ל

בזוס עקף את מאסק: חזר להיות האדם העשיר בעולם

שישה שבועות החזיק מייסד טסלה אלון מאסק בטופ רשימת עשירי העולם של בלומברג; ירידה במניית החברה מאז השיא, ובמקביל עלייה במניית אמזון השיבו את ג'ף בזוס למקום ה-1 - עם 191.2 מיליארד דולר, 955 מיליון דולר יותר ממאסק; בזוס צפוי לפרוש מתפקיד מנכ"ל אמזון עוד השנה, אך התחרות מול מאסק עשויה להתעצם דרך חברות חקר החלל שבבעלותם

חדשות חוץ 11:1417.02.21

תוארו של אלון מאסק כאיש העשיר בעולם חלף עם הרוח. מניות טסלה ירדו ב-2.4% אתמול, מחקו 4.6 מיליארד דולר מהונו של מנכ"ל החברה, והורידו אותו מראש מדד עשירי העולם של בלומברג.

 

ג'ף בזוס, שהחזיק בתואר במשך יותר משלוש שנים עד החודש שעבר, חזר למקום הראשון עם הון נקי של 191.2 מיליארד דולר, או 955 מיליון דולר יותר ממאסק.

 

 

אחרי שישה שבועות - בזוס שב לטופ על חשבון מאסק אחרי שישה שבועות - בזוס שב לטופ על חשבון מאסק צילום: איי אף פי

 

מאסק החזיק בתואר האיש העשיר בעולם קרוב לשישה שבועות. הוא ליבה את טירוף הגיימסטופ, ושלח את מניות אטסי, שופיפיי, CD Projekt ו-Signal Advance מעלה, בהינף ציוץ בטוויטר.

 

לאחרונה הוא הביא גם לעליית מחיר הביטקוין ואפילו הדוג'קוין, מטבע קריפטו שנולד כהלצה, שמאסק שיגר מעלה באמצעות לא יותר ממם שצייץ בתחילת החודש.

 

הביטקוין עבר בינתיים את רף ה-50 אלף דולר (והבוקר כבר שווה יותר מ-51 אלף דולר), ימים בודדים לאחר שטסלה חשפה את תכניתה כי רכשה ביטקוין ב-1.5 מיליארד דולר. אך למרות נוכחות המדיה החברתית הבלתי פוסקת של מאסק, מניות טסלה רשמו ירידה של כמעט 10% מאז השיא שקבעו ב-26 בינואר.

 

התקופה האחרונה הייתה מלאת אירועים גם עבור בזוס, שחוזר לראש רשימת עשירי העולם, אך כנראה יוותר בקרוב על תואר מנכ"ל אמזון. החברה הודיעה החודש שהוא יפרוש מתפקיד המנכ"ל של ענקית המסחר המקוון ברבעון השלישי של השנה, על מנת להתרכז בפרויקטים אחרים.

 

בבעלות בזוס נמצאת חברת חקר החלל Blue Origin, שמתחרה בספייס אקס של מאסק, וכן הוושינגטון פוסט, והוא הגביר את פעילותו הפילנטרופית בשנים האחרונות. מניות אמזון עלו ב-53% בשנה האחרונה.

 

יחד עם זאת, הדירוג עשוי עוד להשתנות. חברת ספייס אקס של מאסק, המתחרה כאמור בבלו אוריג'ין של בזוס, נמצאת בשיחות לגיוס כספים אשר עשויות להגדיל מאוד את שוויה. היא השלימה גיוס של 850 מיליון דולר בשבוע שעבר - בערך 60% יותר מסבב הגיוס הקודם שלה - והגיעה להערכת שווי של 74 מיליארד דולר.

x