סגור
אולפני פרמאונט
אולפני פרמאונט (צילום: REUTERS/David Swanson/File Photo)

דיווח: אדגר ברונפמן הבן מעוניין לרכוש את אולפני פרמאונט

לפי וול סטריט ג'ורנל, אש העסקים מתכוון להגיש יחד עם ביין קפיטול הצעה לרכישת נשיונל אמיוזמנט שמחזיקה באולפנים, וזאת ב-2.5-2 מיליארד דולר;  במקביל שרי רדסטון, הבעלים של חברת האחזקות, מנהלת מו"מ מתקדם למכירתה לסקיידאנס מדיה

סאגת מכירת פרמאונט ממשיכה להסתבך. בוול סטריט ג'ורנל דיווחו כי אדגר ברונפמן הבן מתכוון להגיש ביחד עם ביין קפיטול הצעה לרכישת חברת ההחזקות שבבעלותה אולפני פרמאונט. לפי הדיווח, ברונפמן, לשעבר מנכ"ל וורנר מיוזיק וענקית המשקאות סיגראם, מתכוון להציע 2.5-2 מיליארד דולר עבור נשיונל אמיוזמנט, החברה הפרטית שבאמצעותה שולטת שרי רדסטון בפרמאונט גלובל.
הצעתו המתגבשת של ברונפמן מגיעה בשעה שרדסטון מנהלת מו"מ מתקדם למכירת החזקת רוב בחברה לסקיידאנס מדיה. במסגרת העסקה הזו תתמזג פרמאונט שבבעלותה אולפני הסרטים, רשתות הטלוויזיה CBD, ניקלודיאון, קומדי סנטרל ו-MTV, עם חברת ההפקה סקיידאנס שבבעלותו של דיוויד אליסון.
בנוסף לכך, גם המפיק ההוליוודי סטיבן פול מתכוון להגיש הצעה עבור 3 מיליארד דולר. עם זאת, לא ברור אם משפחת רדסטון תתייחס ברצינות להצעות הנוספות כל עוד המו"מ עם סקיידאנס מתקדם. לפי תנאי העסקה שבהם דנים בשלב זה, סקיידאנס והמשקיעים שלה, הכוללים את אביו של אליסון, מייסד אורקל, לארי אליסון, יזרימו 1.5 מיליארד דולר למאזן של פרמאונט על מנת לשלם חובות. זאת בנוסף ל-4.5 מיליארד דולר לרכישת 50% מהמניות ללא זכויות הצבעה. בכל מקרה, ההצעה של ברונפמן תוגש רשמית רק בעוד מספר שבועות לאחר שישלים בדיקת נאותות.
ברונפמן עוסק בתעשיית המוזיקה מאז 1995, אז הרחיב את אימפריית סיגראם של המשפחה לסקטורי המדיה והבידור. באותה שנה רכשה המשפחה את MCA וחטיבת התקליטים שלה, יוניברסל מיוזיק גרופ. ברונפמן הוביל גם את רכישת פוליגראם ליצירת חברת המוזיקה הגדולה בעולם. בשנת 2000 מכרה משפחת ברונפמן את סיגראם לקונגלומרט הצרפתי ויוונדי, ושנה לאחר מכן התפטר ברונפמן מתפקידו כסגן יו"ר החברה. שלוש שנים לאחר מכן חזר לתעשיית המוזיקה כשהוביל קבוצת משקיעים שרכשו את וורנר מיוזיק מטיים וורנר. ב-2011 הוא פרש מתפקידו כמנכ"ל לאחר שהחברה נרכשה על ידי אקסס אינדסטריז של לן בלווטניק.