סגור

בעקבות הצעת הרכש מישראל קנדה: נורסטאר עוצרת את חלוקת הדיבידנד

בדיווח לבורסה אישרה נורסטאר את הצעת הרכש שהגישה ישראל קנדה. על רקע המהלך, תעצור נורסטאר את חלוקת הדיבידנד ותבטל את הנפקת הזכויות. עם זאת, הדגישה כי נכנסה למו"מ "מבלי להסכים לתנאי ההצעה ותוך בחינת חלופות נוספות"

נורסטאר עוצרת את חלוקת הדיבידנד של 14% ממניות גזית גלוב לבעלי המניות של נורסטאר. דירקטוריון נורסטאר החליט לבטל בשלב זה גם את הנפקת הזכויות המתוכננת בהיקף של 160-170 מיליון שקל.
בדיווח לבורסה נמסר כי נורסטאר תיכנס למו"מ עם ישראל קנדה על ההצעה שהעבירה לרכישת 77.4% ממניות נורסטאר תמורת כ-1.5 מיליארד שקל, כאשר כל בעל מניות יוכל להמיר מחצית מאחזקתו בנורסטאר למניות גזית גלוב ביחס של 1:1.88.
1 צפייה בגלריה
ברק רוזן ו חיים כצמן
ברק רוזן ו חיים כצמן
ברק רוזן, מבעלי השליטה בישראל קנדה וחיים כצמן
(צילום: אוראל כהן)
דירקטוריון נורסטאר מציין בהודעה לבורסה כי החליט להיכנס למו"מ מול ישראל קנדה, וזאת מבלי להסכים לתנאי ההצעה ותוך בחינת חלופות נוספות. על פי ההודעה, ההחלטה לבטל את הדיבידנד בעין ואת הנפקת הזכויות התקבלה "על מנת לאפשר לחברה לנהל משא ומתן פרודוקטיבי וממצה עם המציעה, במטרה למקסם לבעלי מניות החברה את שווי החזקתם בה".
עבור ישראל קנדה, שלוותה בתהליך על ידי עורכי הדין ישראל שמעונוב ואהרון מיכאלי, מדובר בצפירת הרגעה פורמלית, לאור העובדה שהמהלך של נורסטאר עלול היה להפריע להשתלטות של ישראל קנדה על החברה. עתה, עם הכניסה למו"מ והתמיכה של חיים כצמן במהלך, ההשתלטות היא עניין של ימים.