סגור

מגדל תשקיע 460 מיליון שקל בשני פרויקטים של טראלייט – בישראל ובקנדה

בארץ תשקיע תחזיק מגדל ב-49% מפרויקט סולארי בחבל התענך בצפון; בקנדה נכנסת מגדל כשותפה ותחזיק בשיעור דומה בשותפות ייעודית שתחזיק ב-75% מאתר סולארי שיוקם בחבל אלברטה

מגדל תשקיע 460 מיליון שקל בשניים מהפרויקטים של חברת האנרגיה המתחדשת טראלייט. החברות חתמו על מזכרי הבנות, הכפופים לביצוע בדיקות נאותות וחתימה על הסכם מחייב.

בפרויקט 'התענך1' בארץ אמורה מגדל להשקיע עד 270 מיליון שקל בשני שלבים, בתמורה תהיה 49% מהפרויקט, כשטראלייט תחזיק ביתרת ה-51%, תשמש כשותף הכללי בפרויקט וכקבלן ההקמה והתפעול.
התענך 1 הוא שדה סולארי בהיקף של כ-156 מגה וואט (מועד החיבור הצפוי שלו במחצית השנייה של 2023), שהוכרז כפרויקט תשתית לאומית. ההכנסות השנתיות הצפויות בו עומדות על כ-53 מיליון שקל. תענך 1 הוא שלב ראשון במסגרת פרויקט התענך הכולל, שאמור להגיע להיקף של כ-250 מגה וואט.
בהשקעה שמעבר לים, בהתאם למזכר ההבנות, הצדדים יפעלו להקמת שותפות אשר תחזיק ב-75% מהזכויות בפרויקט דאנמור שבדנדה (Dunmore) - כאשר מגדל תחזיק ב-49% מהזכויות בשותפות וטראלייט ביתרת 51%. מדובר בפרויקט סולארי בחבל אלברטה בהיקף של 258 מגה וואט, שאותו מקדמת טראלייט בחודשים האחרונים. ייתרת 25% בפרויקט מוחזקת ע"י קבוצה בינלאומית מתחום האנרגיה שפועלת ב-25 מדינות.
בספטמבר האחרון נרשמה טראלייט למסחר בבורסה בת"א ומניותיה חולקו כדיבידנד לבעלי המניות במנורה מבטחים החזקות. קודם להפיכתה לחברה ציבורית עצמאית, שימשה טראלייט בראשית דרכה כזרוע האנרגיה המתחדשת של מנורה מבטחים החזקות. טראלייט מנוהלת על ידי רני ליפשיץ והיו"ר שלה הוא יונל כהן.
מאז תחילת המסחר שלה בבורסה, ב-26 בספטמבר האחרון, ירדה מניית טראלייט ב-37% (מתחילת השנה עלתה ב-1.7%). הבוקר עומד שווי השוק של החברה על 554 מיליון שקל.
1 צפייה בגלריה
רני ליפשיץ מנכ"ל טראלייט
רני ליפשיץ מנכ"ל טראלייט
רני ליפשיץ מנכ"ל טראלייט
(צילום: חן וגשל, באדיבות טראלייט)