סגור

אנלייט חתמה על הסכם למכירת חשמל מפרויקט סולארי באריזונה

חברת האנרגיה המתחדשת תמכור ל-80 אלף חשמל מהפרויקט, בהספק של עד 480 מגה וואט; במקביל חתמו אנלייט ונאוויטס פטרוליום על הסכם מחייב לשת"פ בפרויקטי אנרגיית רוח

חברת האנרגיה המתחדשת אנלייט אנרגיה הודיעה היום (ד') שהחברה הבת האמריקאית שלה, קלנרה (Clēnera Holdings) השלימה באמצעות חברה ייעודית לפרויקט את החתימה על הסכם למכירת החשמל שייוצר בפרויקט הסולארי Co Bar Solar.
הפרויקט Co Bar Solar הוא בהספק של 480-440 מגה וואט, והוא עתיד לקום בשטחי מדינת אריזונה בארה"ב. הפרויקט נמצא כעת בשלב הפיתוח והשלים מספר אבני דרך, לרבות השגת הזכויות העיקריות במקרקעין ותחילת הליכי קבלת היתרי הבנייה והחיבור לרשת החשמל.
1 צפייה בגלריה
פוטו המדינות עם מזג האוויר הטוב בעולם אריזונה
פוטו המדינות עם מזג האוויר הטוב בעולם אריזונה
אריזונה
(צילום: שאטרסטוק)
בהנחה שעלויות ההקמה עומדות על כמיליון דולר למגה וואט, עלויות ההשקעה עשויות להגיע עד כ-480 מיליון דולר. במצגות קודמות לשוק ההון ציינה החברה שההון העצמי הנדרש הוא כ-30% (40% מימון בנקאי, ו-30% tax equity).
חברת הפרויקט התקשרה עם Salt River Project, תאגיד ציבורי ללא מטרת רווח ובעל דירוג AA+, המשרת למעלה ממיליון צרכנים של חשמל ומים במטרופולין של פיניקס, בהסכם PPA למכירת החשמל שייוצר בפרויקט למשך תקופה של 20 שנה.
על פי הערכת החברה, השלמת פיתוח הפרויקט ותחילת הקמתו יתבצעו בשנת 2023 והפעלתו המסחרית צפויה במהלך שנת 2024.
הפרויקט עתיד לייצר חשמל נקי עבור כ-80 אלף משקי בית, ולחסוך פליטות פחמן דו חמצני בהיקף של כ-453 אלף טון כל שנה.
עד כה, עבור הפורטפוליו שבפיתוח, קלנרה תקשרה בשמונה הסכמי PPA למכירת החשמל שייוצר בפרויקטים שלה בהספק מצטבר של 1.4 גי'גה וואט סולארי ו-600 מגה וואט אגירת אנרגיה.
אנלייט העריכה שעד 2025 יבשילו פרוייקטים בהיקף 5-3.5 ג'יגה סולארי ועוד 3.2-2.2 גיגה שעה אגירת אנרגיה, וזאת מתוך הפורטפוליו הכולל. כך שעד כה נחתמו הסכמים בהיקף של כשליש מהתוכנית.
הסכם בתחום אנרגיית הרוח
במקביל, דיווחה הבוקר אנלייט שחתמה עם נאוויטס פטרוליום על הסכם מחייב לשיתוף פעולה, ייזום, הקמה ותפעול של פרויקטי אנרגיית רוח בים בשוק הבינלאומי. ההסכם הוא לשיתוף פעולה באופן בלעדי למשך שנתיים, ובמסגרתו אנלייט תחזיק ב-60% מהפעילות המשותפת ונאוויטס ב-40%.
ההסכם מותנה באישור האסיפה הכללית של נאוויטס פטרוליום, הפועלת בתחום הנפט בצפון אמריקה, לכניסתה לפעילות בתחומי אנרגיה מתחדשת. זאת בהמשך לתיקון תקנון הבורסה שבוצע לאחרונה והמאפשר לשותפויות נפט לעסוק בתחום.
יצור חשמל מאנרגיית רוח בים הוא אחד התחומים הצומחים בסקטור האנרגיות המתחדשות ומהווה ניצולה של אנרגיה נקייה. עד היום הוקמו כ-34 ג'יגה-וואט של פרויקטי אנרגיית רוח בעולם, והיקף ההתקנות העולמיות צפוי להמשיך ולצמוח לרמה של מעל 80 ג'יגה וואט עד שנת 2025.