סגור

פרשמרקט ושיכון ובינוי מנסות להתמודד במשותף על פז, סיכוי נמוך למהלך

אתמול נפגשו תמיר כהן, יו"ר ומנכ"ל שיכון ובינוי, ושלומי אמיר, בעל השליטה בפרשמרקט, כך נודע ל"כלכליסט". אך הפגישה לא הניבה פירות, בין היתר בשל דרישה צפויה מפז למזומן בטווח של 200-100 מיליון שקל כחלק מעסקה עתידית של מיזוג עמה

ניסיון לייצר הצעה משותפת של שיכון ובינוי ופרשמרקט במאבק על פז. לפי שעה, סיכויי המהלך נמוכים.


ל"כלכליסט" נודע כי אתמול נפגשו תמיר כהן, יו"ר ומנכ"ל שיכון ובינוי, ושלומי אמיר, מבעלי השליטה בפרשמרקט, בבית קפה בסביון בניסיון לבדוק אפשרות של התמודדות משותפת.

2 צפייה בגלריה
יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן
יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן
יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן
(צילום: יריב כץ)

שיכון ובינוי הציעה לפז מיזוג עם חטיבת האנרגיה שלה, ואילו פרשמרקט (שהצעתה כבר פגה) הציעה מיזוג מלא בחילופי מניות. שתי ההצעות, כמו גם ההצעה המובילה של קבוצת לאומי, אינן מקובלות על פז בשווי הנוכחי.
הפגישה הממושכת לא הובילה להתקדמות, גם משום שבהצעה משותפת צפוי להידרש מרכיב מזומן בעסקה, ושתי החברות לא מוכנות לתת אותו - מדובר ב-200-100 מיליון שקל. עם זאת נבחנים בימים אלה מספר תרחישים בסוגיית פז אצל פרשמרקט ונכסים ובניין, ועדיין לא ברור כיצד יסתיים האירוע.

2 צפייה בגלריה
שלומי אמיר
שלומי אמיר
שלומי אמיר, מבעלי פרשמרקט
(צילום: מוטי קמחי)

פז פועלת בימים אלו כדי לחזק זרועות אחרות שלה, שאינן קשורת למכירת הדלקים ולבית הזיקוק שבבעלותה, שגורם לה הפסדים כבדים. פז החליטה לפצל את הנדל"ן שלה לחברה נפרדת (שאליה תעביר 25-20 נכסים בשווי של 400 מיליון שקל בשלב הראשון), וכן רכשה את רשת הסופרמרקטים סופר יודה ב־170 מיליון שקל כדי לחזק את פעילות הקמעונאות, שנשענת בעיקר על רשת חנויות הנוחות yellow, שהציגה תוצאות שיא ברבעון הראשון של השנה.