סגור
כלבו מייסי'ס ב מנהטן בחודש שעבר
כלבו מייסי'ס במנהטן (צילום: אי.פי.אי)

מייסי'ס ממשיכה להתכווץ: תסגור 150 סניפים נוספים, 30% מהרשת

צעד ראשון של המנכ"ל החדש טוני ספרינג, שנכנס לתפקיד בתחילת החודש - לדבריו המהלך יצא לפועל בשלוש השנים הבאות, כשבמקביל החברה תשדרג את 350 הסניפים שימשיכו לפעול; ב-2019, כשעמדה על סף קריסה, הפעילה הקבוצה 870 חנויות

מייסי'ס תסגור 150 חנויות, כ-30% מהסניפים שלה - כך הודיע היום הבוס החדש של הקבוצה טוני ספרינג, שהסביר כי רשת בתי הכלבו חייבת להתכווץ על מנת להמשיך להיות רלבנטית.
עוד ציין המנכ"ל כי במקביל לסגירת הסניפים, תתמקד הקבוצה בשיפוץ ושדרוג 350 סניפי מייסי'ס שימשיכו לפעול, לצד פתיחת חנויות קטנות יותר תחת המותג – וכן בתוספת כל כמה סניפים למותג בלומינגדיילס.
ספרינג (59) נכנס לתפקידו כמנכ"ל מייסי'ס ב-4 בפברואר, לאחר שלושה עשורים בתפקידים בכירים בבלומינגדיילס, רשת בתי הכלבו שפועלת כיום תחת שליטת קבוצת מייסי'ס.
"לא מדובר רק בהתכווצות – מדובר בהתאמה מחדש של גודל הפורטפוליו, על מנת להבטיח שאנחנו מעניקים ללקוחות אפשרות לקנות בדרך שבה הם רוצים", אמר ספרינג. צמצום החנויות הוא רק חלק ממהלך אסטרטגי כולל עליו הכריזה החברה היום, של התייעלות ושינויים מבניים.
החברה ציינה ש-150 הסניפים שייסגרו מחזיקים ב-25% משטחי הרשת כולה, אך מניבים רק 10% מהמכירות שלה. סגירתם צפויה לחסוך לחברה בין 600 ל-750 מיליון דולר עד ל-2026.
מדובר בסגירת סניפים נוספת בשרשרת, שהחלה עם כניסת הרשת להליך הבראה חריף, לאחר שכמעט קרסה ב-2019. בשעתו החזיקה הקבוצה ב-870 חנויות, מהם 643 סניפים תחת מותג מייסי'ס. בחודש שעבר הודיעה מייסית' על סגירת 5 סניפים וקיצוץ של 13% מכוח האדם שלה.
ההודעה על סגירת הסניפים פורסמה לצד הדוחות הכספיים. מייסי'ס סיימה את הרבעון הפיסקאלי הרביעי עם הפסד של 71 מיליון דולר או של 26 סנט למניה, לעומת רווח של רווח של 508 מיליון דולר או של 1.83 דולר למניה ברבעון המקביל.
בשורה המתואמת רשמה הקמעונאית רווח של 2.45 דולר למניה, האנליסטים ציפו ל-1.98 דולר למניה. הכנסות ירדו ב-2.4% ל-8.38 מיליארד דולר, הציפיות עמדו על 8.09 מיליארד דולר. המכירות בחנויות הזהות ירדו ב-5.4%, במקרה זה מתחת לציפיות האנליסטים, לירידה מתונה יותר של 4.7%.
מייסי'ס פועלת בימים אלה תחת לחץ של משקיעים אקטיביסטיים, שהציעו לרכוש את הקבוצה תמורת 5.8 מיליארד דולר. דירקטוריון החברה דחה את ההצעה, שהוגשה בהובלת ארקהאוס (Arkhouse Management) וברייגייד (Brigade Capital Management).