סגור

דיווח שוטף
סוף סוף יום חיובי: בורסת ת"א טיפסה ב-1%, אל על זינקה ב-8.3%

העליות במניות התעופה והנפט בוול סטריט דחפו את אל על ואת דלק שטיפסה ב-5.6%; שופרסל קפצה ב-7.1% אחרי שכלכליסט דיווח כי צבי ויליגר בוחן רכישת הרשת; טרמינל איקס נחלשה ב-1.2% ברקע מעבר להפסד

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, איגרות החוב ועדכוני האנליסטים
15:50 - המסחר בבורסת תל אביב ננעל במגמה חיובית ברקע העליות שנרשמו בסוף השבוע בניו יורק. מדד הדגל ת"א 35 טיפס ב-1%, ת"א 125 התחזק ב-0.9% ואילו ת"א בנקים רשם ירידה של 0.1%.
העליות בענפי התעופה והנפט בוול סטריט דחפו קדימה את אל על שקפצה ב-8.3% ואת קבוצת דלק שהוסיפה לערכה 5.6%.
שופרסל קפצה ב-7.1% אחרי שכלכליסט דיווח שצבי ויליגר בוחן את האפשרות לרכישת רשת הקמעונאות.
דנאל נחלשה ב-7% במחזור גבוה יחסית. האב זינקה ב-22.4% אחרי שעידכנה על קבלת אישור הבורסה לקראת מיזוגה עם חברת ארנק (SPAC).
אלקטריאון קפצה ב-10.4% ברקע הודעה על הסכם עם חברת אפיקים.
אחרי הדוחות - דלתא קפצה ב-6.8%, טרמינל איקס נחלשה ב-1.2% בלבד, אחרי שבמהלך המסחר הגיעה לנפילה של כמעט 9%.
14:25 - טרמינל איקס צונחת ב-7.9% אחרי שפירסמה דוחות שהראו מעבר להפסד ברבעון הראשון של 2022. החברה שמפעילה אתר קניות בתחום האופנה הציגה הכנסות של 90.6 מיליון שקל - ירידה של 2.7% ביחס למכירות הרבעון הראשון של 2021, שבו היו 51 ימי סגר.
בשורה התחתונה עברה טרמינל איקס להפסד של 2.6 מיליון שקל לעומת רווח נקי של 7.2 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2021.
13:00 - מניית אל על התנודתית מאד בחודש האחרון מקפצת ב-7%, בהמשך לעליות החדות בסקטור התעופה בשישי בוול סטריט. העליות במדדי ת"א 35 ות"א 125 התמתנו, לרמה של פלוס 1.2%.
5 צפייה בגלריה
אל על בואינג דרימליינר מטוס בואינג
אל על בואינג דרימליינר מטוס בואינג
(צילום: רויטרס)

12:00 - 79 מניות בת"א 90 נסחרות בירוק, את המדד מובילה אלקטריאון שעולה ב-6.7% (ראו עדכון מוקדם), נופר אנרג'י עולה ב-5.9% ודלתא מטפסת ב-5.3% לאחר הדוחות.
11:00 - לאחר העליות במחירי הנפט בסוף השבוע (ראו עדכון מוקדם): קבוצת דלק מטפסת ב-4.5%, אנרג'יאן עולה ב-4.3%, השותפות בלווייתן ניו מד ורציו עולות ב-3.2% וב-3% בהתאמה - מדד ת"א נפט וגז מתחזק ב-2.9%.
10:40 - אינטרקיור קופצת ב-15.7% במחזור גבוה (מעל 3.5 מיליון שקל, מול ממוצע יומי של מעט מעל מיליון שקל), מבלי שהוציאה דיווח מיידי. ברקע, העליות החזקות בסקטור בשישי בניו יורק, בהובלת אורורה קנאביס שזינקה ב-17.4% לאחר הדוחות, לצד קפיצה של 10.2% בקאנופי.
10:07 - המסחר נפתח, לאחר עיכוב של ממתן נתונות (פתיחה אנגלית): מדד ת"א 35 עולה ב-1.7%, ת"א 125 עולה ב-1.9%, ת"א בנקים עולה ב-1.2% - פועלים ודיסקונט מתחזקים ב-1.5%.
שופרסל מטפסת ב-6.8% בעקבות הדיווח בכלכליסט על מהלך של צבי ויליגר, לגיוס קבוצת משקיעים לרכישת הרשת; ארביטראז' חיובי דוחף את לייבפרסון ב-4.7% ואת נייס ב-4.3%. אלקטריאון קופצת ב-8.2% בעקבות ההודעה על הסכם להתקנת תשתית טעינה ומתן שירותים ל-30 אוטובוסים חשמליים של אפיקים.
5 צפייה בגלריה
כביש ניסוי של אלקטריאון בישראל
כביש ניסוי של אלקטריאון בישראל
שטח ניסוי של אלקטריאון
(צילום: אוראל כהן)

9:50 - אלקטריאון דיווחה על התקשרות בעסקה להתקנת תשתית טעינה אלחוטית ושירותים ל-30 אוטובוסים של חברת התחבורה הציבורית אפיקים. במסגרת ההסכם תספק החברה לאפיקים שירותי תמיכה, תפעול ותוכנה לתשתית הטעינה. בתמורה לשירותים תשלם אפיקים לחברה סך כולל של 6.5 מיליון שקל.
ההסכם אושר על ידי משרד התחבורה ולהערכת החברה, הוא "בעל פוטנציאל להרחבה עתידית של פתרון הטעינה אותו מציעה החברה לכל האשכול ולהתקשרות החברה בהסכמים דומים עם מפעילים נוספים". תשתית הטעינה תותקן בחניון אוטובוסים בראש העין, המשמש את אפיקים כמסוף וחניון לילה, כך שהאוטובוסים החשמליים שתפעיל אפיקים ייטענו באמצעות הטכנולוגיה של החברה במהלך שעות היום והלילה.
9:20 - דלתא דיווחה על מכירות בהיקף של 483.8 מיליון דולר ברבעון הראשון, לעומת 416.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח התפעולי עמד על 34.1 מיליון דולר, בהשוואה ל-27.9 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי עמד על 17.7 מיליון דולר, מול 14.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.
עוד פרסמו דוחות (בין היתר): סקייליין (שבשליטת מישורים), ארגו פרופרטיז, נקסט ויז'ן ואנדימד.
5 צפייה בגלריה
אייזיק דבח בעל השליטה ב דלתא גליל
אייזיק דבח בעל השליטה ב דלתא גליל
אייזיק דבח בעל השליטה בדלתא
(צילום: עמית שעל)

8:45 - אורה סמארט דיווחה על הצלחה בניסוי להשמדת נגיף השפעת INFLUENZA A באמצעות מערכת הטיהור של החברה בחללים סגורים בפרוטוקול המדמה מצב אמת. המערכת הפחיתה ב-99.99% את הימצאות הנגיף בחדר סגור, תוך 60 דקות.
8:25 - בחזית המאקרו, המשקיעים מצפים לנתוני האינפלציה בישראל שיתפרסמו הערב ב-18:30. התחזיות עמדות על עלייה של 0.8% במדד אפריל, נתון שיעמיד את האינפלציה השנתית על 4% (12 חודשים אחרונים). זאת לאחר שבמרץ עמדה העלייה החודשית על 0.6% והאינפלציה השנתית על 3.5%.
7:40 - מגדל רוכשת 20% מ-GES, חברת איכות הסביבה שבבעלות קרן התשתיות והאנרגיה ג'נריישן קפיטל, ותשלם עבור המניות 185 מיליון שקל (עם אופציה להשקעה נוספת בהמשך בסכום של 20 מיליון שקל). העיסקה משקפת ל-GES שווי של 740 מיליון שקל.
7:10 - פרשן כלכליסט אורי טל טנא: בסוף השבוע פרסמה חברת המדדים MSCI את עדכון הרכב המדדים הרבעוני שיכנס לתוקף בסוף החודש. קרנות הסל מבוססות MSCI ירכשו את המניות שנכנסות למדד הישראלי בהיקף של כ 2.5% מהסחורה הצפה שלהן, וימכרו כמות דומה של מניות מאלו שיצאו מהמדד.
למדד הישראלי יכנסו המניות: אפריקה מגורים, דניה סיבוס, הכשרת הישוב, נטו מלינדה, נופר אנרגי, ראדא, סלע וסימילארווב. מהמדד הישראלי יצאו המניות: אבן קיסר, קומפיוג׳ן, גב ים, אורג'ן, ריסקיפייד ונאוגיימס. בנוסף, המניות טאואר וצים יעברו ממדד המניות הקטנות למדד המניות הגדולות. ומנגד, המניות פייבר ואינמון יעברו ממדד המניות הגדולות למדד המניות הקטנות. למעברים בין מדדי המניות הגדולות לקטנות (ולהיפך) אין השפעה מהותית על המניות.
7:05 - צבי ויליגר, בעל השליטה בחברת וילי פוד, מנסה לגבש קבוצת משקיעים בריטים להשתלטות על שופרסל. כלכליסט מדווח הבוקר כי ויליגר מקיים בשבועות האחרונים מגעים עם קרנות השקעה, בריטיות ברובן, לגיבוש קבוצה שתגיש הצעה לרכישת מלוא המניות בשופרסל בפרמיה על מחיר השוק.
שופרסל נסחרת לפי שווי של 6.5 מיליארד שקל לאחר שאיבדה כ־15% מערכה בנפילות של הימים האחרונים. ההצעה של הקבוצה, אם אכן תתגבש, צפויה להתקרב ואולי להגיע ל־10 מיליארד שקל שווי לשופרסל, פרמיה של 54% על שווייה הנוכחי.

7:00 - בורסת ת"א נכנסת לשבוע מסחר חדש, הפעם (וסוף סוף) עם רוח חיובית מהשווקים שמעבר לים – לאחר שביום שישי ננעלה וול סטריט בעליות חדות: מדד נאסד"ק טיפס ב-3.8%, דאו ג'ונס עלה ב-1.5% ו-S&P 500 ב-2.4%.
זינוק של סביב 4% במחירי הנפט בשישי יכול גם הוא בהחלט לתת דחיפה למניות הסקטור בשוק המקומי. אלה פערי הארביטראז' החיוביים שנפתחו בדואליות הבכירות של הבורסה: נובה 5.9%, לייבפרסון 5.7%, נייס 4.8%, איי.סי.אל 3.5%, טבע 2.4%, אופקו 8%, קנון 4.3%, אורמת טכנ' 1.5%, אלביט מערכות 0.9%;
יוצאת מן הכלל טאואר, שתגיע הבוקר לבורסה עם פער שלילי של 0.6%. הפער באופקו עשוי לגרור עיכוב של ממתן תנודות בפתיחה הבוקר, בהתאם לתנועה במניה המקומית ('פתיחה אנגלית').
על הפרק השבוע בת"א המשך עונת הדוחות (רבעון ראשון), שנכנסת הבוקר למחצית השנייה שלה. עונת הדוחות האמריקאית כבר בחלק הפחות עמוס שלה, והשבוע הספציפי הזה מוקדש לקמעונאיות הגדולות. ביום שלישי יגיע תורן של שתיים מהאליטה הקמעונאית של אמריקה, וולמארט והום דיפו, שיפרסמו תוצאות לפני המסחר – שתיהן חברות בדאו ג'ונס.
ברביעי יצאו דוחות טארגט ולואו'ס, בחמישי קוהל'ס ובשישי פוט לוקר. בטכנולוגיה בין היתר, סיסקו תפרסם דוחות ברביעי בערב, אפליייד מטאריאלס בחמישי בערב, ומה שאולי יעניין אותנו יותר: WIX תציג את התוצאות שלה בשני לפני המסחר, פאלו אלטו בחמישי אחרי הנעילה.
5 צפייה בגלריה
בורסה בורסת תל אביב 1
בורסה בורסת תל אביב 1
בורסת תל אביב
(צילום: בלומברג)