סגור
גדעון תדמור אסדת קידוח גז מפרץ מקסיקו
גדעון תדמור ברקע אסדת קידוח גז במפרץ מקסיקו (צילומים: יח"צ, LLOG Explortaion)

נאוויטס פטרוליום רוכשת 20% ממאגר נפט במפרץ מקסיקו

חברת הנפט והגז הישראלית של גדעון תדמור מצטרפת למאגר מוניומנט, שכבר הושקעו 300 מיליון דולר בפיתוחו; נאוויטס תשלם 12 מיליון דולר בלבד עבור 20% מהנכס, ומעריכה שהוא יכניס לה עד 20 מיליון דולר בשנה

שותפות הנפט והגז הטבעי הישראלית נאוויטס פטרוליום, שבשליטתו ובניהולו של גדעון תדמור, רוכשת 20% ממאגר הנפט מוניומנט שבמפרץ מקסיקו.
אף שכבר הושקעו 300 מיליון דולר בפיתוח המאגר, נאוויטס תרכוש 20% מהנכס בתמורה ל-12 מיליון דולר בלבד: 2 מיליון דולר במועד קבלת החלטת השקעה סופית בפרויקט (FID) ו-10 מיליון דולר נוספים עם תחילת ההפקה המסחרית בפרויקט, שעל פי הערכת נאוויטס צפויה במחצית 2026.
את הזכויות במאגר תרכוש נאוויטס מחברת Beacon, שכיום מחזיקה ב-50% מהמאגר. אם העסקה תצא לפועל תחזיק Beacon ב-30% מהמאגר. מאגר מוניומנט נמצא כ-27 ק"מ דרומית למאגר שננדואה, שבו מחזיקה נאוויטס ב-49%. כך יתאפשר פיתוח מאגר מוניומנט באמצעות תשתית ההפקה של שננדואה, שתורחב מ-100 אלף חביות ביום ל-120 אלף חביות נפט ביום.
נאוויטס מעריכה כי רק דמי הטיפול שתקבל מהנפט שיופק מפרויקט מוניומנט יעמדו על 20-15 מיליון דולר בשנה. את ההכנסה מפרויקט שננדואה מעריכים בחברה ב-1.1 מיליארד דולר בשנת 2025.
תדמור אמר: "כמתוכנן, ובהתאם לאסטרטגיה של נאוויטס, פרויקט שננדואה מבסס את מעמדו כ-HUB אזורי, ובנוסף מייצר לנו הזדמנויות חדשות להרחבת פורטפוליו הנכסים האיכותיים במפרץ מקסיקו".