סגור

אקירוב מגדיל אחזקות בכלל: הגיע לנתח של יותר מ־10%

לאחר שקיבלה את אישור הרגולטור לעלות לאחזקות של עד 15%, אלפרד אקירוב רכש מניות ב־7.3 מיליון שקל והגיע לנתח של 10.16% בחברת הביטוח

אחרי שקיבל את האישור מרשות שוק ההון, אלפרד אקירוב מגדיל את האחזקות שלו בכלל אחזקות - החברה־האם הציבורית של חברת הביטוח כלל ביטוח.

אתמול דיווחה אלרוב נדלן שבשליטת אקירוב (79%) על רכישת מניות של כלל אחזקות בהיקף של 7.3 מיליון שקל, שהעלו את אחזקותיה בחברה מ־9.99% ל־10.16%. הרכישה בוצעה לאחר שאקירוב קיבל את אישור הממונה על שוק ההון משה ברקת לעלות לאחזקה של עד 15%. הבקשה להגדלת האחזקות נחשפה לראשונה ב"כלכליסט".
אקירוב נכנס לראשונה להשקעה בכלל אחזקות בפברואר השנה, אז רכש באמצעות אלרוב מניות בקרוב ל־130 מיליון שקל והגיע לאחזקה של כ־5% ממניות החברה. מאז הגדיל את אחזקתו בהדרגה, עד שבסוף יוני הגיע לאחזקה של 9.99%.
כבר היום אקירוב הוא בעל המניות הגדול בכלל אחזקות, והאישור שקיבל מברקת פותח פתח לאפשרות שיפעל על מנת להפוך לבעל השליטה בחברה, שכיום נסחרת ללא גרעין שליטה. אם אקירוב ירצה להפוך לבעל השליטה בכלל אחזקות באופן רשמי, יהיה עליו להגיש לרשות שוק ההון בקשה לקבלת היתר שליטה. הליך קבלת היתר שכזה כרוך ב"התפשטות" בפני הרגולטור, ובמסגרתה אקירוב יידרש לחשוף בפני ברקת שלל נתונים פיננסיים מקיפים הנוגעים אליו ולעסקיו.
לכלל ביטוח ואקירוב מערכת יחסים ארוכה ומורכבת. שמו של אקירוב נקשר בסערה שהתחוללה בשנה שעברה ושהובילה לעזיבתו של היו"ר דני נוה. כמו כן, עד אפריל כלל ביטוח החזיקה ב־13% מאלרוב, ובינה לבין משפחת אקירוב התרחשו כמה חיכוכים. הקרב הגיע לסיומו כשכלל ביטוח מכרה את אחזקותיה לישראל קנדה שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר.