סגור

לאחר פרסום פרוטוקולי הפד: וול סטריט ננעלה בירידות של כ-1%

המדדים דאו ג'ונס ו-S&P 500 נסוגו ב-1.1%, נאסד"ק הפחית מערכו 0.9%; על פי פרוטוקולי הפד, רוב בכירי הבנק הפדראלי היו בעד צמצום התמיכה יוצאת הדופן בכלכלה האמריקאית לפני סוף השנה; מאנדיי זינקה ב-14% בהמשך לנסיקה של 24.5% אתמול אחרי הדוחות, והגיעה לשווי של 15.3 מיליארד דולר; הנפט ננעל ברמתו הנמוכה זה כמעט 3 חודשים

דיווח שוטף מהשווקים המובילים בעולם: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, איגרות החוב ועדכוני האנליסטים
23:00 - המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו הערב בירידות של יותר מ-1%, לאחר פרסום פרוטוקולי הפד. דאו ג'ונס ו-S&P 500 איבדו 1.1% ונאסד"ק הפחית מערכו 0.9%. בלטה במסחר מניית מאנדיי ישראלית שזינקה ב-14% בהמשך לנסיקה של יותר מ-24% אתמול והצליחה להגיע לשווי של 15.3 מיליארד דולר - יותר מהשווי של וויקס.
21:45 - מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ירד היום ב-1.7% ונקבע על 65.5 דולר לחבית. זוהי רמתו הנמוכה ביותר של הנפט זה כמעט שלושה חודשים - מאז 21 במאי.
21:40 - הפד פרסם הערב את הפרוטוקולים מהפגישה האחרונה של בכיריה מלפני שבועיים שהתקיימה בוועדת השוק הפתוח. על פי הפרוטוקולים, רוב בכירי הפד היו בעד צמצום התמיכה יוצאת הדופן של הבנק בכלכלה האמריקאית לפני סוף השנה. זאת, על רקע התמיכה יוצאת הדופן של הפד בכלכלה האמריקאית, שצומחת מהר יותר מהציפיות בתחילת השנה.=
בתוך כך, נשיא הבנק של הפד בסנט לואיס בולארד אמר הערב בשיחה עם אתר מארקטווטש כי הכלכלה האמריקאית לא תיפגע באופן משמעותי מנגיף הדלתא מכיוון שעסקים ומשקי בית הסתגלו למגיפה. דבריו הגיעו יום לאחר שיו"ר הפד ג'רום פאוול היה זהיר יותר ואמר כי עדיין לא ברור כיצד ישפיע נגיף הדלתא על כלכלת ארה"ב.
20:20 - מחירי הנפט מאבדים גובה הערב. למרות שנתונים רשמיים הראו ירידה חדה מהצפוי במלאי בארה"ב, החששות מהשפעות וריאנט הדלתא על הביקוש לזהב השחור מעיבות על המסחר.
הנפט מסוג WTI יורד ב-1.2% לרמה של 65.8 דולר לחבית, הנפט מסוג ברנט נחלש ב-0.8% ונסחר תמורת 68.5 דולר לחבית.
מנהל המידע של מחלקת האנרגיה האמריקאית (EIA) דיווח הערב שמלאי הנפט הגולמי של החברות המסחריות בארה"ב ירד בשבוע החולף ב-3.2 מיליון חביות. זאת בזמן שאנליסטים צפו ירידה מתונה יותר, של 1.1 מיליון חביות.
19:30 - בנעילה באירופה - מדד דאקס בפרנקפורט טיפס ב-0.3%, פוטסי הלונדוני נחלש ב-0.2% וקאק הפריזאי איבד 0.7% מערכו.
18:10 - מאנדיי הישראלית מזנקת ב-10.1% בבורסת נאסד"ק ועוקפת בשווי השוק את חברת WIX, שממנה התפצלה מאנדיי.
מאנדיי נסחרת כעת בשווי שוק של 14.8 מיליארד דולר, ואילו WIX מטפסת ב-2.9% לשווי שוק של 11.6 מיליארד דולר.
מאנדיי דיווחה אתמול על זינוק של 94% בהכנסות והמניה נסקה ב-24.5%.
בשבוע שעבר נפלה WIX ב-17% ביום פרסום הדוחות, ומאז רשמה רצף של חמישה ימי ירידות (ויום ירידות נוסף לפני הדוחות), עד שהיום עברה למגמה חיובית.
6 צפייה בגלריה
מאנדיי הנפקה נאסד"ק
מאנדיי הנפקה נאסד"ק
הנפקת מאנדיי בנאסד"ק
(נאסד"ק)
16:30 - המסחר בניו יורק נפתח בירידות, כשהמשקיעים נושאים את עיניהם לדוחות המתפרסמים ולפרוטוקול הפד שיפורסם בשעה 21:00 (שעון ישראל). מדד דאו ג'ונס נחלש ב-0.4%, S&P 500 נסוג ב-0.2% ונאסד"ק רושם ירידה של 0.1%.
אחרי הדוחות - חברת הספנות צים מטפסת ב-3.2%, חברת הציוד לשיפוץ הבית לואו'ס קופצת ב-6%, הקמעונאית טארגט נחלשת ב-2.7%.
15:20 - חברת השילוח הימי צים הציגה תוצאות שיא עבור הרבעון השני של 2021, בהמשך לשיאים שרשמה ברבעונים האחרונים. מדובר במהפך חד בביצועי החברה, שהגיעה בעבר למו"מ על הסדרי חוב.
החברה סיכמה את הרבעון עם רווח נקי של 888 מיליון דולר, גבוה פי 35.5 לעומת רווח של 25 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2020.
6 צפייה בגלריה
אוניית מכולה של צים
אוניית מכולה של צים
אוניית מכולה של צים
(צילום: יח"צ)
13:50 - תחת עיניה הפקוחות של בייג'ינג - ענקית המדיה הסינית טנסנט רשמה ברבעון השני זינוק של 29% ברווח הנקי. כמו כן, נהנתה מעלייה בהכנסות מפרסום ברבעון השני, לצד ירידה בהכנסות ממשחקים.
הרווח הנקי עמד על 6.57 מיליארד דולר, מעל תחזיות האנליסטים בשוק. ההכנסות הכוללות זינקו ב-20% ל-21.3 מיליארד דולר, מתחת לצפי.
כזכור, בחודשים האחרונים נכנס לתמונה המכבש הסיני שמחץ גם את טנסנט וגרם לה להפסדים כבדים כשהמניה רשמה נפילות כואבות בבורסת הונג קונג (כמו גם מניית החברה הבת שלה בוול סטריט 'טנסנט מיוזיק' אחרי שנדרשה לוותר על זכויות מוזיקה בלעדיות).
הממשל בבייג'ינג טוען כי טנסנט וענקיות טכנו' סיניות נוספות מהוות לא פחות מאיום על אבטחת מידע של המשתמשים בשירות שהן מציעות עד כדי סכנה ליציבות הפיננסית של סין.

6 צפייה בגלריה
טנסנט סין PUBG
טנסנט סין PUBG
טנסנט תחת זכוכית מגדלת של בייג'ינג
(צילום: שאטרסטוק)

10:30 - ירידות קלות באירופה: מדד דאקס הגרמני נחלש ב-0.2% כמו גם פוטסי הבריטי וקאק הצרפתי. החוזים בניו יורק עברו לירידות דומות.
בבריטניה נרשמה האטה באינפלציה, לפחות לפי נתון מדד המחירים לצרכן שירד בחודש יולי במפתיע ל-2% בקצב שנתי, מ-2.5% ביוני, לעומת צפי לירידה ל-2.3%.
קארלסברג עולה ב-2.8% בקופנהאגן אחרי הדוחות - העלתה את התחזית השנתית שלה לרווח.
באסיה נעילה חיובית, אם כי חלק מהעליות נחתכו לקראת הסיום: טוקיו טיפסה ב-0.6%, שנגחאי עלתה ב-1.1% והונג קונג הוסיפה 0.3%.
8:40 - דוחות בוול סטריט: לפני פעמון הפתיחה יפרסמו הקמעונאיות טארגט שנסחרת בשווי שוק של 126 מיליארד דולר ולואו'ס Lowes Companies שנסחרת בשווי של 128 מיליארד דולר. אחרי הנעילה תוצאות הרבעון השני של ענקית השבבים אנבידיה (485 מיליארד דולר) וחברת טכנו' המידע סיסקו סיסטמס (236 מיליארד דולר).
8:10 - הייצוא ביפן זינק ביולי ב-37% לעומת מקבילו ב-2020, ועלה חודש חמישי ברצף באחוז דו ספרתי (ביוני זינק הייצוא ב-48.6%). יחד עם זאת, האנליסטים בשוק ציפו לעלייה חדה יותר ביולי – של 45%.
ברקע, הביקוש מצד האיחוד האירופאי לפלדה ולחלקי רכב אותה מספקת יפן - המשלוחים למערב אירופה זינקו ב-46.1% ביולי. סייע לצמיחה בייצוא ביולי - סקטור השבבים, עם ייצוא חלקים הקשורים למוליכים למחצה בעיקר לסין וייצוא חלקי רכב לארה"ב.

6 צפייה בגלריה
מפעל רכבי מיצובישי
מפעל רכבי מיצובישי
מפעל רכבי מיצובישי
(צילום: רויטרס)

7:05 - הערב צפוי הפדרל ריזרב לפרסם את הפרוטוקולים מהפגישה האחרונה של בכיריו מלפני שבועיים שהתקיימה בוועדת השוק הפתוח. בכך, המשקיעים ינסו לדלות מידע נוסף על הצעד האפשרי הבא בכל הנוגע לתוכנית הרכישות שמבצע הבנק הפדרלי.
חלק מהבכירים כבר ציינו בשבועות ואף בחודשים האחרונים כי יש לצמצם את הסיוע הפדרלי למשק ואף להקדים את העלאת הריבית. יחד עם זאת, הפגישה כאמור התקיימה כבר לפני כשבועיים, ויתכן כי דברים שנאמרו בה לא יהיו רלוונטיים להיום, אחרי פרסום נתונים שבחלקם מעידים על עלייה באינפלציה, וחלקם על האטה בצמיחה.

6 צפייה בגלריה
ג'רום ג'יי פאוול יו"ר הפד
ג'רום ג'יי פאוול יו"ר הפד
ג'רום פאוול יו"ר הפד
(צילום: AP)

7:00 - בורסות אסיה נסחרות בעליות למרות הסנטימנט השלילי אתמול בוול סטריט: מדד ניקיי עולה ב-0.6%, כמו גם שנגחאי, האנג סנג מתחזק ב-0.8%. החוזים בניו יורק בשעה זו יציבים.
ביפן התקבלה החלטה להאריך את מצב החירום בשל התחלואה עד ל-12 לספטמבר. בניו זילנד התקבלה החלטה להותיר את הריבית במשק על 0.25%, האנליסטים בשוק דווקא ציפו להעלאת ריבית ראשונה באזור אסיה-פסיפיק.
וול סטריט ננעלה אמש באדום, אחרי חמישה ימי מסחר רצופים שבהם דאו ג'ונס ו-S&P 500 קבעו שיאים חדשים. עם זאת הירידות שנרשמו במהלך כל יום המסחר, נחלשו לקראת הסיום. דאו ג'ונס ננעל במינוס 0.8%, S&P 500 השיל 0.7% (הירידות החדות ביותר של שני המדדים מאז 19 ביולי) ונאסד"ק איבד 0.9%.
ישראליות אחרי הדוחות - מאנדיי קפצה ב-25%, אאוטבריין נפלה ב-12.3% לאחר הדוחות.
מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI ירד ב-1% ל-66.6 דולר לחבית, הרמה הנמוכה ביותר מאז 9 באוגוסט. זה היה היום האדום הרביעי ברציפות עבור הנוזל השחור, שמאבד גובה על רקע חשש המשקיעים מהמשך ההתפשטות של וריאנט דלתא של הקורונה.6 צפייה בגלריה
בורסת הונג קונג ה בורסה בהונג קונג 2
בורסת הונג קונג ה בורסה בהונג קונג 2
בורסת הונג קונג
(צילום: שאטרסטוק)