סגור

ההכנסות ממכירת דירות ירדו - ובאפריקה מגורים מחכים לפרויקט במתחם סומייל בת"א

בפרויקט DUO נמכרו עד כה 150 דירות בהיקף של 700 מיליון שקל אשר טרם קיבלו ביטוי בדו"חות לרבעון השני היות וטרם התקבל היתר בנייה; עקב כך, במהלך השנה הקרובה צפויה החברה לרשום זינוק בהכנסות; בתחום הדיור להשכרה צפויה אפריקה לרשום זינוק בשיערוך שווי הפרויקטים עקב עליית מחירי הדירות

חברת אפריקה ישראל מגורים מסיימת את המחצית הראשונה של השנה עם ירידה בהכנסות ממכירת דירות אשר הגיעו ל-429 מיליון שקל במחצית השנה ול-233 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת 543 מיליון שקל ו-300 מיליון שקל בהתאמה בתקופות המקבילות אשתקד (מחצית ורבעון 2020). כלל הכנסות החברה עמדו על 550 מיליון שקל למחצית ו-343 מיליון לרבעון לעומת 574 מיליון שקל ו-317 מיליון שקל בהתאמה לתקופות המקבילות אשתקד.
עם זאת, לדו"חות לא נכנסו נתוני המכירה של פרויקט DUO במתחם סומייל בת"א אשר בו, לפי הדיווח, נמכרו 150 יח"ד בהיקף כספי של כ-700 מיליון שקל. הסיבה לכך שנתונים אלה לא נכללו בדו"חות נובעת מכך שלפרויקט טרם התקבל היתר בנייה, והחברה מבצעת בו כרגע עבודות חפירה ודיפון (הדורשות היתר נפרד).
לאור נתוני המכירה בפרויקט, ההערכה היא שבדו"חות הכספיים שלאחר קבלת ההיתר תרשום החברה זינוק במרבית הפרמטרים. פרויקט DUO ריכז במהלך המחצית עניין רב גם מצד בעל השליטה ומקורביו, שרכשו 16 מתוך 150 הדירות שנמכרו עד כה בפרויקט. בעל השליטה יעקב לוקסנבורג (לוקסי), בנו, בתו של סגן היו"ר, ועוד 13 מקורבים שהם בני משפחה רחוקים יותר ושותפים עסקיים קנו בו דירות.
1 צפייה בגלריה
שטח מתחם סומייל משתלה על השטח שמיועד ל בניה אבן גבירול 130 תל אביב
שטח מתחם סומייל משתלה על השטח שמיועד ל בניה אבן גבירול 130 תל אביב
מתחם סומייל בתל אביב
(צילום: עמית שעל)
מבחינת המשך פעילותה של אפריקה מגורים, לחברה צבר של 13 פרויקטים המיועדים ל-1,194 יח"ד ובנוסף 628 דירות בביצוע. הפרויקטים של החברה ממוקמים ברובם באזור המרכז, למעט ירושלים וחריש. מתוך צבר הפרויקטים שני פרויקטים בראשון לציון מוקמים במסגרת פרויקט מחיר למשתכן.
לאפריקה שלושה פרויקטים להשכרה בגליל ים הכוללים 273 דירות (הפרויקט היחיד שמאוכלס כרגע), בשוהם 271 דירות (בשני הפרויקטים חלקה של אפריקה עומד על 50%) ובירושלים. בסך הכל מדובר על 714 דירות להשכרה.
ההכנסות מהשכרה מפרויקט גליל ים משקפות עלייה של 9% ל-4.8 מיליון שקל במחצית השנה הראשונה, בעיקר בשל עליית המדד וחידוש חוזים. עם זאת, ההכנסות מהשכרה הן עדיין חלק זניח מהכנסות החברה המבוססות על מכירת דירות, ועיקר ההשפעה של מתחמי השכירות הוא בשיערוך הפרויקטים אשר צפוי לעלות בהתאם לעליית מחירי הדירות.
הרווח הנקי של החברה גדל ל-33 מיליון שקל לעומת 20.3 מיליון שקל במחצית המקבילה ב-2020. בנוסף דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיבידנד של 15 מיליון שקל.
מיכה קליין, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים, מסר כי "הרבעון השני ממשיך את המגמה החיובית מתחילת השנה, עם מכירות משמעותיות ושיפור הרווחיות במגוון פרויקטים. אנו ממשיכים לפעול כל העת להגדלת הצבר העתידי שלנו בעסקאות משמעותיות, תוך ניצול הזדמנויות עסקיות ליצירת ערך מיידי".
לדברי קליין, "שנת 2021 צפויה להיות שנה ענפה ומלאה בפעילות, ובמהלכה אנו צפויים למסור מספר שיא של יחידות דיור – למעלה מ-1,000 - ומנגד להתחיל את בנייתן של למעלה מ- 1,200 יח"ד חדשות, אשר יהוו את מנועי הצמיחה של החברה לשנים הקרובות".