סגור

קרן הריט של מארק שימל קונה מאפריקה מגורים קרקע לבניית 84 דירות ב-216 מיליון שקל

עבור מרכיב הקרקע בגבעת שמואל תשלם אקונה 85 מיליון שקל, יתר הסכום, 132 מיליון שקל, הוא עבור הבנייה וניהול הפרויקט. לדברי מנכ"ל הקרן, יאיר טל, החברה במו"מ לרכישת קרקע לבניית 1,000 דירות נוספות ב-5 מתחמים שונים

עסקה ראשונה לקרן הריט למגורים אקונה של מארק שימל. הקרן רכשה מאפריקה מגורים קרקע ושירותי ניהול לבניית בניין מגורים בפרויקט "סביוני גבעת שמואל". בבניין יהיו 84 דירות ותמורתו, תשלם אקונה לאפריקה סך של כ-216 מיליון שקל. עבור מרכיב הקרקע תשלם אקונה 85 מיליון שקל, יתר הסכום כלומר 132 מיליון שקל, הוא עבור הבנייה וניהול הפרויקט. באקונה מעריכים כי העסקה מגלמת הנחה של כ-10% ממחיר השוק וכאשר הדירות יושכרו הם יניבו תשואה של כ- 3% ויותר, במקביל באפריקה מגורים מדווחים כי בעקבות מכירת הקרקע הם ירשמו לפני מס רווח של 22 מיליון שקל.
בשיחה עם כלכליסט מספר מנכ"ל החברה יאיר טל כי הם במשא ומתן לרכישת קרקע לבניית 1,000 דירות נוספות ב-5 מתחמים שונים. בנוסף, הקרן לקראת סיכום עם חברת נכסי אריאל שתנהל את מקבצי הדיור שתקים הקרן.

1 צפייה בגלריה
בניינם ו בתים גבעת שמואל
בניינם ו בתים גבעת שמואל
גבעת שמואל
(צילום: עמית שעל)

אלה הם צעדים ראשונים להקמת הקרן שכרגע פועלת באמצעות הונו של שימל, אבל מנהלת מגעים עם משקיעים פרטיים ומוסדיים ובתוך כ-3 שנים צפויה להנפיק מניותיה בבורסה. ההנפקה היא צעד אותו היא חייבת לעשות כדי ליהנות מהטבות המס שלהן זכאית קרן ריט.
מארק שימל אמר כי "שכירות ארוכת טווח היא הפתרון לבעיית הדיור העמוקה בישראל, לעליית המחירים ולמצוקת הדיור של הדור הצעיר. מגורים בשכירות ארוכת טווח, המעניקה לשוכר את כל הנוחות לטווח ארוך, בשקיפות, בנוחות ובמחיר הוגן, היא הפתרון הראוי, שיסייע גם בייצוב שוק הדיור ובהורדת המחירים״.
יאיר טל הוסיף, כי העסקה היא יריית פתיחה שנועדה לסמן את דרכה של אקונה "זו עסקה משמעותית בזכות המיקום באיזור ביקוש, והן בשל העובדה שהיא נעשית עם יזם שהוא מהמובילים בישראל".
מיכה קליין, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים: "עסקה זו מאפשרת לנו לנצל הזדמנות עסקית ליצירת ערך משמעותי כבר היום באחד מפרויקטי הדגל של החברה. חרף העובדה שאפריקה ישראל מגורים פועלת כל העת להגדלת מלאי הדירות העתידי שלה, אנו רואים לנכון לפעול מעת לעת למימוש הזדמנויות עסקיות ייחודיות, כפי שאנו עושים בעסקה זו, כאשר בנוסף לרווח גדול ממכירת המקרקעין, החברה תהנה מהכנסות גם ממתן שירותי ניהול מגוונים וכן ממענק מיוחד במקרה של המשך עליית מחירי הדירות הפרויקט".