סגור

בלעדי
יובל טל, גד פרופר, צלי רשף ומשפחת יסלזון משקיעים בדיור להשכרה בספרד

הקרן החדשה שהקימה חברת ארגיס, המתמחה בנדל"ן בספרד, גייסה 175 מיליון שקל מתוך חצי המיליארד המתוכננים. הקרן מתכוונת לבנות פתרונות דיור אלטרנטיביים לטווח בינוני לשוכרים צעירים

חברת הנדל"ן ארגיס, שפועלת בתחום הנדל"ן בספרד, השלימה את הסגירה הראשונית של קרן הנדל"ן החדשה שהקימה, ואשר תתמקד בדיור להשכרה במדינה. ל"כלכליסט" נודע כי הקרן, שמכוונת לגיוס של 500 מיליון שקל, החלה לגייס כספים ממשקיעים לפני ארבעה חודשים, גייסה עד כה 175 מיליון שקל, ומתעתדת להשלים את גיוס יתרת הכסף בתוך שנה.
עם המשקיעים בקרן נמנים: יובל טל, שהקים את חברת הפינטק פיוניר, הנסחרת כיום בנאסד"ק לפי שווי של 2.6 מיליארד דולר, ועתה הוא שותף־מנהל בקרן הפינטק של Team8; גד פרופר, בעבר מבעלי אסם; וצלי רשף, שהיה בעבר ח"כ וכיום נמנה עם בעלי חברת ההשקעות ארלדן. החברה, שמשקיעה בנדל"ן, היתה מבעלי המניות בחברת התרופות רפא — שבה שלטה משפחת סאקלר — שליטה (90%) שנמכרה לפי שווי של 700 מיליון שקל לקרן פימי בראשות ישי דוידי; ומשפחת יסלזון, שמחזיקה במניות ביצרנית המתכות והפלדה איסכור, המקדמת הנפקה בבורסת ת"א לפי שווי של 1.8 מיליארד שקל. בנוסף, המשפחה היא בעלת מניות בחברת מנרב, שנרכשה בידי קבוצת משקיעים ממשפחת קוזניצקי, והיא גם מחזיקה בבעלות על יקבי כרמל. בגיוס של קרן ארגיס השתתפה גם חברת הפמילי אופיס Family Wealth Advisors.
1 צפייה בגלריה
מימין יובל טל צלי רשף ו גד פרופר
מימין יובל טל צלי רשף ו גד פרופר
משקיעים בקרן (מימין): יובל טל, צלי רשף וגד פרופר
(צילומים: אוראל כהן , צביקה טישלר, עמית שאבי)
הקרן תתמקד ברכישת קרקעות שבבעלות בנקים, באזורי מדריד ומלגה. הקרקעות יהיו כאלה שאינן מיועדות כיום למגורים, והקרן תפעל להסבת ייעודן. בכוונת הקרן לבנות מגורים להשכרה לטווח בינוני, במודל שבמסגרתו היא גם תעניק לשוכרים שירותים.
ארגיס הוקמה ב־2015 בידי אלחנדרו לשובקס, שהיה בעבר חבר בצוות ההשקעות של קבוצת קרנות ההון סיכון ויולה, וכן אנליסט נדל"ן בבית השקעות ארגנטיני, שהיה בבעלות בנק ההשקעות האמריקאי מריל לינץ'. ב־2013 עלה שבקס מארגנטינה לישראל, ושנתיים לאחר מכן הקים את ארגיס, שמתמחה בפיתוח פתרונות מגורים אלטרנטיביים בספרד (דירות במודל קו־ליבינג, וכן יחידות דיור לתיירים). החברה פועלת גם בייזום דירות למכירה ובתחום הנכסים המניבים, שאותם היא רוכשת לרוב מבנקים.
בימים אלו מקימה ארגיס, המנוהלת בידי שובקס וקרלוס זוקי, שניהל בעבר את המשרד המקומי בארגנטינה של קרן הפרייבט אקוויטי אדוונט, כ־1,000 דירות להשכרה במדריד, באמצעות החברה־הבת ארגיס Living. בנוסף, היא בונה במדריד קומפלקס של 708 לופטים. בבעלותה 200 "מיטות" בפרויקטים של קו־ליבינג במדריד ובמאלגה, מה שהופך אותה לשחקנית השנייה בגודלה בתחום זה בספרד. ארגיס פועלת בתחום הקו־ליבינג באמצעות המותג פליפקו (Flipco).
עד היום פיתחה ושיפצה ארגיס נכסים בשטח כולל של 110 אלף מ"ר ובשווי כולל של 700 מיליון שקל. החברה מעסיקה 30 עובדים ופועלת ממשרדיה בהוד השרון ובמדריד.
שובקס אמר ל"כלכליסט" כי "יש עלייה בביקוש לפתרונות דיור אלטרנטיביים באירופה בכלל ובספרד בפרט. הקרן החדשה תתמקד בבנייה ובהשכרה לטווח בינוני עבור צעירים בני 25–35, שמחפשים פתרונות קו־ליבינג, ובאוכלוסייה בוגרת יותר, שמעוניינת בדירות קטנות. מדובר בקטגוריה צומחת על רקע העלייה בגירושים".