$
משפט

גד פרופר תובע 39 מיליון שקל מנסטלה

פרופר, מבעלי אסם לשעבר, שמכר לנסטלה את מניותיו בחברת המזון ב-2012, טוען בתביעה שהגיש, שהוא זכאי להשלמת הפרמיה על המניות והשוואתה לזו שקיבל ציבור בעלי המניות מנסטלה ב-2016

משה גורלי 18:3720.08.19

גד פרופר, מבעלי אסם לשעבר, תובע 39 מיליון שקל מתאגיד נסטלה, הבעלים כיום של חברת המזון הישראלית בטענה כי זו יתרת התשלום שהחברה השוויצרית חייבת לו עבור רכישת מניותיו באסם בשנת 2012. פרופר טוען כי הוא זכאי לסכום זה מאחר והוא קיבל מנסטלה פרמיה נמוכה יותר עבור המניות לעומת הפרמיה ששילמה נסטלה לציבור כשרכשה ממנו את מניות אסם ב-2016.

 

 

 

גד פרופר, לשעבר מנכ"ל משותף באסם לצד אחיו דן, הועסק באסם בתפקידים שונים במשך כ-40 שנה עד שנת 2011 עת הגיע לגיל פרישה, וכדירקטור עד 2016. בתביעה שהגיש גד פרופר (אחיו דן המשמש כיום יו"ר אסם אינו צד להליך) לבית המשפט המחוזי בתל אביב – באמצעות כמה חברות משפחתיות שבבעלות פרופר, אשתו ושני ילדיו - הוא טוען כי בשנת 2004 כרתה נסטלה הסכם עם משפחת פרופר לרכישה עתידית של מניותיהם. על פי התביעה, הסכם זה שינה ושיפר את זכותם של גד ואחיו דן למכור את מניותיהם לנסטלה עד לשנת 2026.

 

גד פרופר גד פרופר צילום: אוראל כהן

 

על פי התביעה, למחיר הרכישה נקבעו שלוש חלופות כשהמוכרים רשאים ליהנות מהחלופה הגבוהה מביניהן, "לרבות הזכות ליהנות מהפרמיה הגבוהה ביותר שתשולם על ידי נסטלה לרכישת מניות אסם לכל צד שלישי". פרופר טוען בתביעה כי "כוונת הצדדים היתה שככל שצד שלישי כלשהו אכן ייהנה מפרמיה גבוהה יותר על מחיר השוק של המניות עד ליום 31.7.2026 ייהנו מכך גם מי מהמוכרות, וזאת גם אם הרכישה מהצד השלישי תעשה במועד מאוחר להפעלת האופציה".

 

ב-2012 מכר גד פרופר לנסטלה את מניותיו באסם על פי ההסכם תמורת 371.7 מיליון שקל. המחיר שקיבל על רוב המניות היה 67.8 שקל למניה, ששיקף פרמיה של כ-19% על מחיר המניה הממוצע בבורסת ת"א ב-30 הימים שקדמו לעסקה, ועל חלק אחר של המניות הוא קיבל 64.2 שקל למניה, מחיר ששיקף פרמיה של 12.5%.

 

ארבע שנים אחרי כן, באפריל 2016, נסטלה רכשה מהציבור את כל מניות אסם, שנמחקה מהבורסה בתל אביב והפכה לחברה פרטית. המחיר שבו רכשה נסטלה את אחזקות הציבור במנייה עמד על 82.5 שקל למניה, ששיקף פרמיה של 30.2% על מחיר מניית אסם הממוצע בבורסה ב-30 הימים שקדמו לעסקה.

 

גד פרופר טוען כעת בתביעתו כי הסכם רכישת המניות ולשונו הברורה מחייבים את נסטלה לשלם לו את ההפרש שבין התמורה ששולמה לו לבין התמורה שהיתה משולמת לו לפי הפרמיה ששולמה לציבור – סכום העומד על 39.3 מיליון שקל בתוספת הפרשי ריבית והצמדה.

 

גד פרופר טוען בתביעה כי פניות רבות שלו בכתב ובעל פה לנסטלה להשלים את החסר נדחו על ידיה. נסטלה מנגד טענה במכתב תשובה לדרישותיו של פרופר, שצורף לתביעה, כי הוא מנוע מלהגיש את התביעה בשל כתב ויתור שחתם עליו באפריל 2012 עם סיום עבודתו באסם וכי פרשנותו להסכם שגויה – טענות שפרופר דוחה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x