סגור

עידן עופר מוכר מניות איי.סי.אל ב-200 מיליון דולר

לאחר הזינוק בשווי איי.סי.אל והפיכתה לחברה הגדולה ביותר בת"א: בעלת השליטה החברה לישראל של עופר, המחזיקה ב-45.6% מהמניות, מוכרת נתח של 1.4% - על אף העובדה שמדובר בחלק קטן מהאחזקות, מדובר במכירה חריגה ומשמעותית של החברה לישראל

עידן עופר מנצל את הזינוק במניית כיל כדי לממש חלק מאחזוקתיו בחברה. החברה לישראל מפיצה בשעה זו מניות איי.סי.אל (כיל) בהיקף של 200 מיליון דולר.
את ההפצה מובילים בנק אוף אמריקה וברק קפיטל חיתום בניהולו של צבי מנס.
החברה לישראל מחזיקה ב-45.6% ממניות איי.סי.אל בשווי של 6.8 מיליארד דולר - כך שהמכירה הנוכחית אינה בכמות גדולה ומהווה כ-1.4% ממניות איי.סי.אל. בה בעת, מדובר בצעד משמעותי משום שהחברה לישראל לא מכרה מניות איי.ס.י.אל. בשנים האחרונות.
מניית איי.סי.אל טיפסה ב-29.5% מתחילת 2022 ובמעל 10% בשבוע האחרון - החברה הפכה לבעלת שווי השוק הגבוה בבורסה בת"א, 49.41 מיליארד שקל. הגורם העיקרי לעליות הוא הטיפוס החזק במחירי האשלג, כחלק מהעליות החדות במחירי הסחורות בשוק העולמי.
החברה לישראל מחזיקה גם בשליטה בבתי הזיקוק ושם היא מכרה בנובמבר 9% ממניות החברה ב-262 מיליון שקל ונשארה עם אחזקה של 24% בבזן. לרוכשים בעסקה זו ניתנה אופציה לרכוש 7.3% נוספים מניות בזן.
מניית איי.סי.אל הדואליות מגיבה בירידה של 4.5% בבורסה בניו יורק.
1 צפייה בגלריה
עידן עופר
עידן עופר
עידן עופר
(צילום: יח"צ)