סגור

סילבר קסטל של אלי מזרוח מנפיק למוסדיים אג"ח מגובות ביטקוין

בית ההשקעות יבצע את ההנפקה במסגרת פלטפורמה ייחודית שהקימה הבורסה ושמיועדת לגופים מוסדיים בלבד; הסכום שיגויס ישמש את סילבר קסטל לרכישת ביטקוין


המשקיעים המוסדיים יוכלו להיחשף למחיר הביטקוין בפלטפורמת TASE UP של הבורסה. בית ההשקעות סילבר קסטל, בניהול אלי מזרוח, ינפיק אג"ח צמודות מגובות ביטקוין בשווי מוערך של 100 מיליון דולר.


פלטפורמת TASE UP הושקה בשנה שעברה ואינה פתוחה ישירות למשקיעים מהציבור הרחב, אלא רק לגופים המוסדיים ולמשקיעים כשירים וניתן להנפיק בה אג"ח, מניות ושותפויות. רשות ניירות ערך עדיין לא אישרה שיווק של השקעות על בסיס מטבעות קריפטוגרפיים לציבור הרחב בבורסה.
כדי להסדיר את תחום ההשקעה במטבעות דיגיטליים הקימה הרשות ועדה לבחינת אסדרה של הנפקת מטבעות קריפטוגרפיים, והיא צפויה להגיש את מסקנותיה עוד בשנה הנוכחית. לאחר הגשת המסקנות תיבחן האפשרות להנפיק קרנות עוקבות אחרי מדדי המטבעות הדיגיטליים.
כך או כך, ההון המגויס להנפקה ישמש את סילבר קסטל לרכישת ביטקוין בלבד, והכספים יוחזקו עם חשיפה מלאה לשער המטבע הדיגיטלי (המסחר עצמו יתבצע בשקלים). סילבר קסטל תגבה מהמוסדיים עמלת הנפקה בשיעור של 1.5%, דמי ניהול שנתיים של 2% ועמלת ניהול שנתית קבועה ועמלת מכירה נוספת של 1.5%.
סילבר קסטל חתם בתחילת יולי על מזכר הבנות לא מחייב להתמזג עם השלד הבורסאי ישראל סין ביוטכנולוגיה הציבורית ICB (מניית השלד זינקה היום ב-11% בבורסה על רקע הודעת סילבר קסטל). במסגרת העסקה יוקצו לבעלי המניות של סילבר קסטל 75% ממניות החברה הממוזגת.

1 צפייה בגלריה
ביטקוין מטבע וירטואלי מטבעות דיגיטליים קריפטו 1
ביטקוין מטבע וירטואלי מטבעות דיגיטליים קריפטו 1
(צילום: שאטרסטוק)