סגור

חברת Square של דורסי רוכשת את Afterpay האוסטרלית ב-29 מיליארד דולר

העסקה שתתבצע במניות סקוור משקפת פרמיה של 30% על שווי אפטרפיי בסידני - החברה מספקתאפשרות לביצוע רכישות ללא ריבית דרך שירות התשלומים הדיגיטלי; סקוור דיווחה במקביל כי רשמה ברבעון השני הכנסות של 2.72 מיליארד דולר מאחזקות הביטקוין שלה – אך אלה גבו ממנה עלויות של 2.67 מיליארד דולר

דורסי יוצא לעסקת פינטק ענקית: חברת התשלומים Square של ג'ק דורסי, המייסד והמנכ"ל, רוכשת את חברת הפינטק האוסטרלית Afterpay תמורת 29 מיליארד דולר – הרכישה תתבצע כולה במניות.


התמורה משקפת פרמיה של 30% על מחיר מניית אפטרפיי בנעילה בשישי בסידני – היא מגיבה להודעה בזינוק של 21% בבורסה האוסטרלית. החברות מצפות לסגור את העסקה ברבעון הראשון של 2022.
אפטרפיי מספקת אפשרות לבצע רכישות בעד 4 תשלומים ללא ריבית – באמצעות שירות התשלומים הדיגיטלי שלהם (השירות גובה עמלה על כל איחור בתשלום). נכון לסוף יוני, לחברה יש מעל 16 מיליון לקוחות ו-100 אלף סוחרים רשומים.
"לסקוור ואפטרפיי יש יעד משותף. אנחנו בונים את העסק שלנו על מנת להפוך את השיטה הפיננסית הוגנת יותר, נגישה יותר, ומכלילה יותר. אפטרפיי בנתה מותג עם אמינות, שמחויב לעקרונות הללו", אמר דורסי, שהוא גם מייסד ומנכ"ל טוויטר.
סקוור הפתיעה אמש את המשקיעים לא רק עם ההודעה על העסקה אלא גם עם פרסום דוחות הרבעון השני. החברה סיימה את הרבעון עם רווח נקי של 204 מיליון דולר או 40 סנט למניה,, מול הפסד של 11.5 מיליון דולר או 3 סנט למניה ברבעון המקביל.
הרווח המתואם עמד על 66 סנט למניה, יותר מכפול מתחזיות האנליסטים שעמדו על 31 סנט למניה. ההכנסות טיפסו ל-4.68 מיליארד דולר, לעומת 1.92 מיליארד דולר ברבעון המקביל, במקרה זה מתחת לתחזית שעמדו על 5.03 מיליארד דולר.
סקוור רשמה ברבעון הכנסות של 2.72 מיליארד דולר מאחזקות הביטקוין שלה – אך אלה גבו ממנה עלויות של 2.67 מיליארד דולר.

1 צפייה בגלריה
ג'ק דורסי מנכ"ל ומייסד טוויטר
ג'ק דורסי מנכ"ל ומייסד טוויטר
ג'ק דורסי מנכ"ל ומייסד סקוור
(צילום: שאטרסטוק)