סגור
מימין נלסון פלץ בוב איגר
נלסון פלץ ובוב איגר. לפחות הרוויחו פיננסית (צילום: REUTERS/Mike Blake, Sarah Meyssonnier)

רשמית: דיסני ניצחה במאבק נגד המשקיע האקטיביסט נלסון פלץ - יישאר מחוץ לדירקטוריון

הקרן בהובלת פלץ מחזיקה במניות של ענקית הבידור בשווי של כ-3.5 מיליארד דולר ודרשה לקבל שני מושבים בדירקטוריון, בטענה שההנהלה הנוכחית כושלת. אלא שדיסני בהובלת המנכ"ל בוב איגר התנגדה לדרישה והערב הצביעו בעלי המניות בעד בחירה מחדש של כל 12 חברי הדירקטוריון המכהנים

עכשיו זה רשמי: בעלי המניות של דיסני הצליחו לסכל את הניסיון של קרן טריאן בהובלת המשקיע האקטיביסט נלסון פלץ להיכנס לדירקטוריון. המשקיעים הצביעו בעד בחירה מחדש של כל 12 חברי הדירקטוריון הנתמכים על ידי החברה, במסגרת אחד המאבקים המתוקשרים שבהם היתה מעורבת דיסני בשנים האחרונות.
אתמול בערב העריכה סוכנות רויטרס כי הושגו די קולות כדי לשמור על מקומם של חברי הדירקטוריון הנוכחיים ולא להחליפם בפלץ ובסמנכ"ל הכספים לשעבר של החברה ג'יי ראסולו.
על אף ההפסד בהצבעה, טריאן תוכל קרוב לוודאי לגרוף לזכותה ניצחון פיננסי, זאת בהתחשב בכך שמניות ענקית הבידור עלו בקרוב ל-50% מאז אוקטובר אז הכריז פלץ על כוונתו להתמודד עם מושבים בדירקטוריון. הקרן מחזיקה במניות דיסני בשווי של כ-3.5 מיליארד דולר. הטענה העיקרית של הקרן הייתה שההנהלה הנוכחית איבדה את החוש היצירתי שלה ולא הצליחה לאמץ טכנולוגיות חדשות.
דיסני, בהובלת המנכ"ל בוב איגר, התנגדו לדרישה להקצות מושבים לפלץ וראסולו, זאת בטענה כי במשך כל הזמן הזה שבו פלץ מנסה להשיג לעצמו מושב בדירקטוריון, "הוא לא הציג ולו רעיון אסטרטגי אחד עבור דיסני". לראייה התייחסו לריאיון שהעניק פלץ בחודש שעבר לפייננשל טיימס ובו התלונן על הסרטים שהפיקה החברה בשנים האחרונות. "למה אני צריך מארוול שהוא כולו נשים? לא שיש לי משהו נגד נשים, אבל למה אני צריך לעשות את זה?" אמר. "למה אני צריך צוות שחור לגמרי?" הוסיף בקשר לסרט הפנתר השחור.
בניסיון לזכות באמון המשקיעים חשפה החברה בחודשים האחרונים מספר שינויים, ביניהם השקעה ביצרנית משחק המחשב פורטנייט, אפיק גיימס ותוכנית להשיק שירות סטרימינג בספורט של ESPN ב-2025.