סגור

סיטי ו-BNP לעובדים בארה"ב: חוזרים למשרדים בראשית פברואר

לאחר שהתפשטות האומירקון עיכבה את סיום העבודה מהבית, שני הבנקים הודיעו לעובדיהם בארה"ב כי החל ב-7 בפברואר עליהם לשוב למשרדים; בסיטיגרופ מצפים מהם להגיע לפחות פעמיים בשבוע, וב-BNP - לפחות פעם אחת

בסיטיגרופ הודיעו לעובדים באזור ניו יורק רבתי כי החזרה לעבודה במשרדים תחל ב-7 בפברואר. גם ב-NBP פאריבה הציבו תאריך יעד דומה לחזרה למשרדים בארה"ב, זאת לאחר שדחו את התוכניות בקרוב לחודש בשל התפשטות זן האומיקרון.


החברות בוול סטריט היו בין הראשונות שעודדו את העובדים לשוב למשרדים לאחר פרוץ המגפה, אך הגל הנוכחי של הקורונה חייב רבות מהן לשקול מחדש את התוכניות ולבחון את מדיניות החיסונים שלהן. "לאחר מה שקרה עם האומיקרון, רצינו לחזור למודל שמרני יותר. כך שיש לנו אנשים במשרד רק אם זה קריטי", הגיב קווין אברזק, מנהל משאבי אנוש ב-NBP פאריבה בניו יורק.


1 צפייה בגלריה
סיטי בנק סיטיבנק סיטיגרופ
סיטי בנק סיטיבנק סיטיגרופ
סיטיגרופ
(צילום: בלומברג)

בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו כי סיטיגרופ, שם נשלחו העובדים בניו יורק לבתיהם באמצע דצמבר לנוכח התפשטות המגפה, ביקשו מהם כעת להתכונן לחזרה למשרדים החל מראשית בפברואר, כך לפי אדם המעורה בנושא. עוד הוסיף כי במקומות אחרים בארה"ב תוכניות החזרה למשרדים עדיין בהקפאה, והבנק ימשיך לעקוב אחר המידע בנושא. העובדים יידרשו להגיע לפחות פעמיים בשבוע למשרדים, כפי שהיה עד כה.
בבנק הודיעו החודש כי העובדים בארה"ב שלא יחוסנו לגמרי עד ה-14 בינואר יוצאו לחופשה ללא תשלום ויפוטרו בהמשך, אלא אם יציגו פטור רפואי מהחיסונים.
ב-NBP פאריבה, שמעסיק קרוב ל-14 אלף עובדים בארה"ב, מצפים שלאחר החזרה העובדים יגיעו למשרדים ליום אחד בשבוע לפחות, בדומה למדיניות שהייתה נהוגה לפני התפשטות האומיקרון. דובר של הבנק מסר בתגובה כי מדיניות החזרה חלה רק על עובדי חטיבת ההשקעות. כמו כן, עובדים המגיעים למשרדים חייבים להיות מחוסנים, אך בחברה יאפשרו לעובדים הלא מחוסנים להמשיך ולעבוד מהבית. "אני חושב שנמשיך לבחון את ההחלטה הזו ואת המדיניות בתחילת השנה", כך מסר אברזק. כמו כן, בבנק מתכוונים להעלות את התפוסה במשרדים בהדרגה ל-50%.
בגולדמן זאקס דחו לאחרונה את תוכניות החזרה למשרדים מה-18 בינואר ל-1 בפברואר.