סגור
 נעלי  גולדן גוס וטיילור סוויפט
נעלי גולדן גוס וטיילור סוויפט (צילום: Getty/ Ebay)

מותג הסניקרס שסלבס אוהבים דוחה את ההנפקה

המותג האיטלקי גולדן גוס, שחביב על סבלס כמו טיילור סוויפט וסלינה גומז, דוחה את התוכניות שלו להיכנס לבורסת מילאנו, ונימק את ההחלטה בכך שחלה הידרדרות משמעותית בתנאי השוק בעקבות המצב הפוליטי באירופה; גולדן גוס תכננה לגייס 600 מיליון יורו בהערכת שווי של 1.86 מיליארד יורו

מותג הסניקרס האיטלקי גולדן גוס (Golden Goose) דוחה את התוכניות לביצוע הנפקה בבורסת מילאנו, זאת בשל "הידרדרות משמעותית" בתנאי השוק, בעקבות התחזקות הימין הקיצוני בבחירות לפרלמנט האירופי וההכרזה על בחירות בזק בצרפת.
המותג, החביב על סלבריטאים כמו טיילור סוויפט וסלינה גומז, הוא בבעלות קרן ההשקעות הבריטית פרמירה, שבבעלותה גם מותג הנעליים דוקטור מרטינס.
לפי ההודעה, השינויים בתנאי השוק השפיעו במיוחד על סקטור היוקרה. הנעליים של החברה נמכרות במחירים של יותר מ-500 יורו. ההנפקה תוכננה ליום שישי, 21 ביוני וגולדן גוס תכננה לגייס 600 מיליון יורו בהערכת שווי של 1.86 מיליארד יורו.
ההנפקה המיוחלת הייתה אמורה להיות אחת הגדולות ביותר השנה באירופה. בפייננשל טיימס דיווחו כי ההחלטה לדחות ברגע האחרון את ההנפקה התקבלה לאחר יום של דיונים ופגישות, ובשל החשש שהמשקיעים ימכרו במהירות את המניות שלהם מיד לאחר התחלת המסחר. עם זאת, בחברה ציינו כי יחזרו לתוכנית ההנפקה בהמשך.
גולדן גוס הוקמה ב-2000 על ידי סילביו קמפארה, המכהן כיום כמנכ"ל. לדבריו, הוא בנה מותג "שאנשים אוהבים ונאמנים לו, שסיפק צמיחה חזקה ורווחית".
לפני הדחייה טען קמפארה כי ההנפקה היא הצעד הטבעי הבא עבור המותג, ותעזור לחזק את מבנה ההון ולהפחית חובות. החברה דיווחה ברבעון הראשון על עלייה של 12% בהכנסות.
פרמירה רכשה את החברה ב-2020 מקרלייל עבור 1.28 מיליארד דולר. דחיית ההנפקה מהווה מכה נוספה לפרייבט אקוויטי, שמניות דוקטור מרטינס הנסחרות בבריטניה צנחו מאז ההנפקה.