סגור

מנכ"ל אפסלון ברנדס אריאל דור הפך לבעל המניות הגדול בחברה

דור ושותפו יאיר ביטון רכשו 75% מהמניות שהנפיקה אפסלון, בסכום של 12 מיליון שקל - הזרמה שמעניקה להם נתח של כמעט 20% מהמניות

מנכ"ל אפסלון ברנדס אריאל דור ושותפו יאיר ביטון הפכו לבעלי המניות העיקריים בחברה. זאת בעקבות הנפקת המניות שהחברה השלימה הבוקר, בסכום כולל של 16.4 מיליון שקל. דור וביטון - הפועלים במשותף לפי הסכם בעלי מניות - הזרימו 12 מיליון שקל בהנפקה והגיעו להחזקה של כמעט 20%.
אפסלון היא חברה שרוכשת ומפעילה חנויות וירטואליות באמזון. את גיוס ההון שלה הובילו ווליו בייס חיתום ויוניקורן קפיטל. במקור תכננה החברה לבצע את הגיוס באמצעות הקצאה פרטית, במחיר של 180 שקל למניה, ואולם לאחר שהמתווה הזה לא קיבל אינדיקציה חיובית, הוחלט להעדיף הנפקת מניות ציבורית.
דור וביטון רכשו רוב המניות שהונפקו (75%) במחיר גבוה של 2.01 שקלים, מול מחיר מינימום של 1.8 שקלים שנקבע בהנפקה. לחברה אין בעל שליטה המחזיק בנתח של מעל ל-50%, ובעלי המניות הגדולים, ערב ההנפקה, היו כפיר זילברמן עם 10.57% מהון המניות, ובתי ההשקעות מור עם 9.75%, אקסלנס עם 9.16% ופסגות עם 5.55%.
במקביל, המנכ"ל דור הודיע לחברה כי מימש את כלל כתבי האופציה הלא סחירים שבידיו ושניתנים למימוש - החלטה שהזרימה סכום נוסף של 941 אלף שקל לקופה. לאחר המימוש מנכ"ל החברה יחזיק בשיעור של 6.72% מהון המניות המונפק והנפרע ובשיעור של 8.48% בדילול מלא. יחד עם הנפקת המניות דור צפוי להגיע, כאמור, להחזקה של כמעט 20%.
1 צפייה בגלריה
אריאל דור מנכ"ל אפסלון ברנדס
אריאל דור מנכ"ל אפסלון ברנדס
אריאל דור, מנכ"ל אפסלון ברנדס
עורכי הדין רעות אלפיה, שותפה מנהלת, גל כהן ועמרי תורג'מן מפירמת עורכי הדין Sullivan תל אביב (Sullivan&WORCESTER) ליוו את החברה בהנפקה.