סגור

בורסת הקריפטו קוינבייס מפטרת 1,100 עובדים - כחמישית מכוח האדם: "צמחנו מהר מדי"

מתחילת השנה צנחה מניית החברה שנסחרת בנאסד"ק בכ-80%, בעוד מחיר הביטקוין נפל ב-53% ל-22 אלף דולר; המנכ"ל ארמסטרונג: "נראה שהכלכלה תיכנס למיתון, אנו מתכוננים לגרוע ביותר"

בורסת הקריפטו קוינבייס תפטר כ-1,100 עובדים - 18% מהמשרות - כך לפי מייל שנשלח לעובדים היום (ג׳). ברקע לפיטורים: הקריסה במניית החברה ובמחירי הקריפטו. מתחילת השנה צנחה מניית החברה שנסחרת בנאסד״ק בכ-80%.
קוינבייס הודיעה כי בסוף החודש מספר העובדים בחברה צפוי לעמוד על כ-5,000. עובדים במשרה מלאה. יצוין כי בפברואר הודיעה החברה כי בכוונתה להוסיף 2,000 משרות חדשות.
"נראה כי אנחנו נכנסים למיתון לאחר למעלה מעשר שנים של שגשוג כלכלי. המיתון עשוי להביא ל'חורף קריפטו' שיימשך תקופה ממושכת", אמר מנכ"ל החברה בראיין ארמסטרונג. "אף שקשה לחזות מה יקרה בכלכלה או בשווקים, אנחנו תמיד מתכוננים לגרוע ביותר כדי שנוכל לתפעל את העסק בכל סביבה ואווירה".
ארמסטרונג ציין כי החברה צמחה "מהר מדי" בתקופת השוק השורי - לדבריו, בתחילת 2021 היא העסיקה 1,250 עובדים בלבד.
"עלויות העובדים שלנו גבוהות מכדי שנוכל לנהל בצורה יעילה את השוק המאופיין בחוסר ודאות", הוסיף ארמסטרונג. "ניסינו ככל יכולתנו לעשות זאת כמו שצריך, אך במקרה הזה ברור לי שגייסנו יותר מדי עובדים". נשיאת החברה וסמנכ"לית התפעול אמילי צ'וי ציינה כי זו "החלטה קשה מאד לקוינבייס".
מחיר הביטקוין נפל מתחילת השנה ב-53% ל-22 אלף דולר. עבור הרבעון האחרון דיווחה קוינבייס על ירידה במשתמשים וצניחה של 27% בהכנסות לעומת התקופה המקבילה אשתקד. החברה רשמה ברבעון הראשון הפסד של 430 מיליון דולר, הצפי היה להפסד של 47 מיליון דולר.
בחברה כבר חסמו את הגישה של העובדים המפוטרים למערכות. ארמסטרונג טען שזה נעשה מסיבות "פרקטיות בלבד" בהתחשב במספר הרב של עובדים עם גישה לפרטים על הלקוחות, ודרך "להבטיח שאפילו לא אדם אחד יקבל החלטה פזיזה שתפגע בעסק או בעובדים".
צ'וי הוסיפה כי בחברה מקווים שזה אירוע חד פעמי עבורה. "אנחנו נמשיך לפעול בכל סביבה מאקרו כלכלית, בכל חורף לשוק הקריפטו או בכל דבר אחר שיקרה", סיכמה צ'וי. "העניין הוא שעלינו להתאים עצמו כשאנחנו מרגישים שיש סביבה כלכלית דינמית בפעולה".