סגור

אחרי רבעון חזק: דלתא גליל בוחנת הנפקה בוול סטריט

דירקטוריון החברה אישר הגשת מסמך רישום ראשוני וחשאי לרשות ני"ע בארה"ב, לקראת החלטה שתתקבל בהמשך הדרך; הרווח הנקי של דלתא זינק ברבעון השני פי 5 ביחס לרבעון המקביל ב-2019, הימים שקדמו למגיפה; מכירות האונליין קפצו ב-97% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2020

אחרי שפיצלה את הפעילות שלה בישראל והנפיקה אותה כחברה עצמית בבורסת ת"א בפברואר האחרון, דלתא גליל שבשליטת אייזיק דבח (48.7%) לא עוצרת ובוחנת הנפקה בוול סטריט - החברה כבר נסחרה בעבר בניו יורק אולם נמחקה בהמשך ונותרה בחברה סחירה רק בבורסת ת"א.


החברה מדווחת על רבעון שני חזק במיוחד, נטול הפרעות קורונה משמעותית, עם צמיחה בשיעור דו ספרתי במכירות וזינוק ברווח הנקי גם ביחס לרבעון המקביל לפני שנתיים, כלומר ערב המגיפה.
דלתא גליל מסכמת את הרבעון עם מכירות של 445.8 מיליון דולר, עלייה של 68% ביחס לרבעון השני אשתקד שהיה מוטה סגרים והגבלות על הפעילויות השונות בשל התפרצות המגיפה. אך גם ביחס למכירות ברבעון המקביל שנה קודם לכן מדובר בשדרוג נאה של 21.9% במכירות.
השיפור הושג בין היתר בזכות ביצועים משופרים באונליין. המכירות של דלתא ברשת זינקו ב-97% ביחס לרבעון השני אשתקד, כשלכך תרמה רכישת חברה חדשה בשם Bare Necessities שאוחדה ברבעון הרביעי של 2020. העלייה העיקרית בהכנסות נרשמה בארה"ב, בשיעור של 97% ולסכום של 244.7 מיליון דולר. בטריטוריות אחרות נרשמה צמיחה דו-ספרתית נמוכה יותר בדרך כלל.
לא רק הקורונה פגעה בתוצאות של דלתא בשנה האחרונה - בתחילת פברואר 2021, ממשל לפני התחלת הרבעון השני, ההפיכה הצבאית במיאנמר השליכה בעקיפין גם על תוצאות החברה. במהלך הרבעון השני נרשמו 9 ימי השבתה במפעליה במיאנמר ובתאילנד הסמוכה לה. בנוסף מציינת דלתא גליל על השבתות גם במפעלי הגרביים בטורקיה ובבולגריה. ההפרעות בתאילנד ובמיאנמר נמשכות גם אל תוך הרבעון השלישי וכמובן שההתפרצות המחודשת של המגיפה עלולה לחזור ולהשפיע לרעה על רמות הייצור.
הרווח התפעולי הרבעוני, לפני סעיפים חד פעמיים, הסתכם ב-42.44 מיליון דולר, שיפור מול הפסד בסעיף זה ברבעון המקביל אשתקד של 16.23 מיליון דולר. בשורה התחתונה רשמה דלתא גליל רווח נקי של 27.3 מיליון דולר, מול הפסד של 53.3 מיליון דולר ברבעון השני בשנה שעברה, ימי פרוץ הקורונה. מדובר גם בזינוק של פי 5.1 ביחס לרבעון השני של 2019, אז רשמה רווח נקי של 5.1 מיליון דולר.
מניות דלתא גליל נסחרות בבורסה של תל אביב כיום (וכאמור לאחר הספין-אוף, גם החברה הבת דלתא ישראל מותגים). בשבוע שעבר אישר דירקטוריון החברה להגיש מסמך רישום למסחר לרשות ני"ע בארה"ב במה שמכונה הגשה לא פומבית. ההגשה צפויה בימים הקרובים והיא מאפשרת לדלתא גליל "לשבת על הגדר" ולהמתין לשעת כושר ואז לבצע הנפקה מהירה.
החברה העלתה במקביל את התחזית השנתית: המכירות צפויות לעמוד בטווח של 1.825 ל-1.875 מיליארד דולר. זאת מול תחזית קודמת שנעה בין 1.78 ל-1.82 מיליארד דולר. הרווח הנקי השנה ינוע בין 96 ל-104 מיליון דולר מול תחזית קודמת ל-81.5 ל-89.5 מיליון דולר. בשנת 2019 שקדמה לקורונה הסתכם הרווח הנקי ב-60.2 מיליון דולר.
מניית דלתא גליל תפתח את המסחר הבוקר במחיר המגלם לחברה שווי שוק של 3.94 מיליארד שקל. מתחילת השנה זינקה המניה ב-90.1% וב-12 החודשים האחרונים רשמה תשואה של 300.8%.


1 צפייה בגלריה
אייזק דבח מנכל דלתא ב מפעל דלתא כרמיאל
אייזק דבח מנכל דלתא ב מפעל דלתא כרמיאל
אייזיק דבח מנכ"ל דלתא
(צילום: אלעד גרשגורן)