$
בורסת ת"א

הנפקה מוצלחת לדלתא ישראל - תיסחר לפי שווי של 1.3 מיליארד שקל

החברה הבת של דלתא גליל, שבשליטת אייזק דבח, גייסה 262.5 מיליון שקל תמורת 20% מהמניות; ההנפקה בוצעה במתכונת של הצעה לא אחידה למשקיעים מוסדיים, ולקח בה חלק בית ההשקעות אלטשולר שחם; דלתא ישראל מפעילה 200 חנויות ושני אתרי אונליין תחת המותגים דלתא ופיקס; החברה תתחיל להיסחר בימים הקרובים

אורנה יפת 18:3304.03.21
חברת דלתא גליל, שבשליטת אייזיק דבח, השלימה הנפקה ראשונה לציבור (IPO) של החברה הבת דלתא ישראל. החברה גייסה 262.5 מיליון שקל, תמורת 20% מהמניות, לפי שווי של  1.3 מיליארד שקל לדלתא ישראל, אחרי הכסף. בימים הקרובים תחל דלתא ישראל להיסחר בבורסה בתל אביב ותפוצל מהחברה האם.

 

ההנפקה בוצעה במתכונת של הצעה לא אחידה למשקיעים מוסדיים, ולקחו בה חלק גופים מוסדיים בשוק הישראלי, ביניהם בית ההשקעות אלטשולר שחם. את ההנפקה הובילה חברת לידר הנפקות, והיא לוותה על ידי עורכי הדין פישר, בכר, חן, וול אוריון ושות'.

 

מימין: מנכ”לית דלתא ישראל ענת בוגנר ובעל השליטה בדלתא גליל אייזיק מימין: מנכ”לית דלתא ישראל ענת בוגנר ובעל השליטה בדלתא גליל אייזיק צילום: אוראל כהן, עמית שעל

 

 

דלתא ישראל מפעילה 200 חנויות ושני אתרי אי-קומרס (אונליין) תחת המותגים דלתא ופיקס. החברה סיימה את שנת 2020 עם גידול חד במכירות האונליין שהוביל לעלייה של 95% ברווח הנקי, אשר הסתכם ב-90 מיליון שקל. סגירת החנויות במהלך משבר הקורונה פגעה במכירות החברה שירדו ב-2% ל-720 מיליון שקל.

 

מנכ"ל דלתא גליל, אייזיק דבח מסר כי "הפעילות הענפה של דלתא ישראל והזינוק הגדול במכירות האונליין, קידמו את המהלך המשמעותי של שיתוף הציבור. בתוך כך, דלתא גליל ממשיכה להשקיע בתחומי הפיתוח, הטכנולוגיה, העיצוב והייצור שבהם היא מתמקדת וצומחת במנועי צמיחה כגון מכירות האונליין".

 

ענת בוגנר, מנכ"לית דלתא ישראל, הוסיפה: "אנו גאים בהצלחת ההנפקה, ומודים לציבור המשקיעים על הבעת האמון, הבאה לידי ביטוי בשורה של גופים מוסדיים מובילים שלקחו חלק בהנפקה. אנו רואים בהפיכת החברה לציבורית שלב חשוב ומהותי בצמיחת דלתא ישראל. כספי ההנפקה ישמשו להאצת הצמיחה, להרחבת הפעילות ולבניית שיתופי פעולה ארוכי טווח".

x