סגור

הלקוחות חזרו לבתי המלון בקנדה ובארה"ב - מישורים עברה לרווח רבעוני

החברה שבשליטת אלכס שניידר סיימה את הרבעון השני עם רווח של 12.6 מיליון שקל, מול הפסד של 38.6 מיליון שקל ברבעון המקביל; ההכנסות הוכפלו ל-94.5 מיליון שקל

חברת מישורים שבשליטתו של אלכס שניידר מסכמת את הרבעון השני עם רווח של 12.6 מיליון שקל, לעומת הפסד של 38.6 מיליון ברבעון המקביל ב-2020. ההכנסות עמדו על 94.5 מיליון שקל – יותר מכפול מהרבעון המקביל, שבו עמדו ההכנסות על 45.9 מיליון שקל.


מישורים עוסקת בתחום הנדל"ן המניב בישראל ארה"ב וקנדה, ונסחרת בשווי 265 מיליון שקל. החברה נקלעה בשנתיים האחרונות למאבק שליטה בין המיליארדר הקנדי שניידר לבין המייסד גיל בלוטרייך, מאבק שהסתיים בנצחונו של שניידר שנשאר בעל שליטה יחיד. נציגו של שניידר כיו"ר החברה הוא אמיר תמרי ואילו כמנכ"ל משמש דניאל לבנטל.
הגידול ברווח נובע בעיקר מהגידול בשיעורי התפוסה בנכסי המלונאות של החברה בקנדה ובארה"ב, מעלייה בשווי של נכס החברה בחיפה כתוצאה מחתימה על הסכם שכירות משמעותי שהעלה את שיעור התפוסה ל-97%. כך גם תרמה לתוצאות עלייה בשווי של נכסים המוחזקים על ידי חברה מאוחדת בקנדה.

1 צפייה בגלריה
מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל. "המרכזים הפתוחים שמרו על שגרת פעילות בקורונה
מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל. "המרכזים הפתוחים שמרו על שגרת פעילות בקורונה
מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל
(מישורים)

ההון העצמי של מישורים עמד על 91 מיליון שקל (כ-31.4% מסך המאזן), לעומת 839.8 מיליון שקל בתקופה המקבילה (30.1%). ההון העצמי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-501 מיליון שקל ויתרת המזומנים בקופתה בסוף הרבעון השני עמדה על 71 מיליון שקל.
המנכ" לבנטל מסר לאחר הדוחוות: "התוצאות התפעוליות של החברה ממשיכות במגמת עלייה זה רבעון רביעי ברציפות, ועומדות בפני חזרה לתוצאות שהצגנו טרום משבר הקורונה. התוצאות הושגו הודות להמשך שיפור של שיעורי התפוסה בנכסים בישראל ובארה"ב ועל אף ההשפעה המקזזת של הירידה בשער הדולר. השכרנו שטח של כ-1,700 מ"ר בקומת הקרקע בנכס החברה בחיפה, כך ששיעור התפוסה בנכס עלה ל-97%, תשואת הנכס כיום כ-10% על העלות, המייצגת תשואה להון של מעל 50%.
במהלך הרבעון המשכנו לפעול בהתאם לאסטרטגיה שלנו למימוש נכסים שמיצו את הפוטנציאל ולהצפת ערך לבעלי המניות. מכרנו שלושה נכסים בארה"ב, ברווחים של כ-100% על ההון המושקע. אנו ממשיכים לפעול כל העת למקסום ערך תיק הנכסים, לצד קידום מהלכים להגדלת הגמישות הפיננסית, כפי שעשינו לאחרונה במסגרת הנפקת סדרת אג"ח חדשה."