סגור

יוניבו תספק קנאביס רפואי למטופלי הכללית בחוזה של "מיליוני שקלים בשנה"

החברה זכתה בתום הליך שערך מכון מור עבור הקופה - לאחר הזכייה יוכלו מטופלים לרכוש מוצרי קנאביס במחיר מופחת ב-17 בתי מרקחת ייעודיים של הקופה

חברת הקנאביס הרפואי יוניבו נבחרה כספקית מוצרי קנאביס רפואי למבוטחי קופת חולים כללית - בתום הליך שביצע עבור הקופה מכון מור. המטופלים בקופה יוכלו לרכוש את המוצרים של יוניבו במחיר מופחת ב-17 בתי מרקחת ברחבי הארץ.

בישראל ישנם 100 אלף מטופלים בקנאביס בעלי רישיון ממשרד הבריאות, הצורכים 3.5 טון מוצרי קנאביס רפואי מדי חודש. כמחצית מהמטופלים הם לקוחות הכללית, כך שפוטנציאל ההכנסות ליוניבו עשוי להיות משמעותי, אך הוא מוערך בהערכה שמרנית כתוספת מכירות של "מיליוני שקלים בשנה".
יוניבו סיימה את המחצית הראשונה של 2021 עם הכנסות בהיקף של 19 מיליון שקל, עלייה של כ-90% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. שווי השוק שלה הבוקר בבורסה בת"א עומד על 76.7 מיליון שקל, טרם פתיחת המסחר.
על פי מידע המתפרסם מדי חודש על ידי יחידת הקנאביס הרפואי (היק"ר) במשרד הבריאות, בחודש ספטמבר האחרון, עמד מספר המטופלים בכללית שהם בעלי הרישיונות הפעילים בקופה על 49,243, זאת לעומת 26,296 בקופ"ח מכבי; 9,190 בעלי רישיונות בקופ"ח מאוחדת ו-7,547 בעלי רישיונות בקופ"ח לאומית.
מנכ"ל ומייסד יוניבו, גולן ביטון, אמר בעקבות הזכייה בעסקה: "הסכם זה ממצב את יוניבו בחזית אספקת מוצרי קנביס רפואי למטופלים בישראל ומהווה צעד משמעותי וחשוב בהתפתחות החברה. אנו גאים על כך שקופת החולים הגדולה בישראל בחרה להתקשר עמנו לאחר שהחברה עמדה בכל תנאי ההליך".
1 צפייה בגלריה
מנכ"ל יוניבו גולן ביטון
מנכ"ל יוניבו גולן ביטון
מנכ"ל יוניבו גולן ביטון
(צילום: ליאת מנדל)

לאחרונה זכתה יוניבו גם במכרז שירות בתי הסוהר לאספקת שמני קנאביס רפואי, והיא תספק את מוצריה למרפאות השב"ס. עוד קיבלה החברה לאחרונה אישור מיחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות לייבא כחצי טון חומרי גלם בקטגוריית T20 ומעלה ממותג קנדי. לנוכח ההתפתחויות הללו, וכחלק מהתוכנית העסקית שלה, יוניבו צופה להגדיל את נתח השוק שלה בישראל לכ-15% כבר בשנה הקרובה.
יוניבו היא מהחברות הבודדות בישראל בתחום הקנאביס הרפואי עם שליטה מלאה בכל שרשרת האספקה. החברה מחזיקה בבעלותה מפעל המייצר מוצרי קנאביס רפואי באסדרה החדשה של משרד הבריאות ומוכרת מוצרים בתקינת IMC-GMP לכ-150 בתי מרקחת בישראל. החברה קיבלה לאחרונה את אישור משרד הבריאות הבריטי לייצא את מוצריה החברה לממלכה.

כמו כן, "ליוניבו" בית מסחר להפצה ישירה לכל חלקי הארץ והיא מחזיקה בחוות "עמית" לגידול קנאביס רפואי, שקיבלה אף היא לאחרונה את תקן GACP for medical plants מטעם ה-Control Union, שיאפשר לייצא גידולים שצמחו וטופחו בחווה ללקוחות בחו"ל. "יוניבו" בעלת איתנות פיננסית מוכחת כראיה לכך הדוחות החציוניים של החברה שפורסמו בסוף אוגוסט הם הטובים ביותר מאז הקמתה, המשקפים הכנסות של 13.6 מיליון שקלים ברבעון השני המהווים צמיחה של 139% יחסית לרבעון המקביל אשתקד.

מנכ״ל החברה ומייסדה הוא גולן ביטון ויו״ר דירקטוריון החברה הוא חיים הורביץ. במהלך הקיץ הודיעה החברה על גיוס בגובה של כ-11 מיליון ש״ח ממייסד ״פאלו אלטו נטוורקס״, ניר צוק. משקיעים נוספים בחברה הם ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט המשמש גם יועץ עסקי ואיש העסקים עידו חג׳ג׳.