סגור

כלא שכטה: טוגדר ויוניבו יספקו שמני קנאביס לאסירים בבתי סוהר

יצרניות הקנאביס הרפואי הודיעו על זכייה במכרז של השב"ס. השמנים הרפואיים יסופקו לבית המרקחת המרכזי של השב"ס, והתחלת האספקה מותנית בחתימה על חוזה סופי מצד השב"ס או קבלה של הזמנה חתומה. החברות לא סיפקו הערכות בנוגע להיקף המכירות הצפוי

יממה לאחר שחוק הסדרת ייצור והפצת הקנאביס בישראל עבר בקריאה טרומית בכנסת, מודיעה יצרנית הקנאביס הרפואי טוגדר פארמה על זכייה במכרז של השב"ס לאספקת שמני קנאביס רפואי. טוגדר תספק 60% מהקנאביס, והיתרה תסופק על ידי חברת יוניבו.


השמנים יסופקו לבית המרקחת המרכזי של השב"ס, והתחלת האספקה מותנית בחתימה על חוזה סופי מצד השב"ס או קבלה של הזמנה חתומה. טוגדר לא סיפקה הערכה כספית בנוגע להיקף המכירות שצפוי להניב לה ההסכם החדש.

1 צפייה בגלריה
עצור כלוא אסיר מעצר מאסר כלא סורגים
עצור כלוא אסיר מעצר מאסר כלא סורגים
השמנים הרפואיים יסופקו לבית המרקחת המרכזי של השב"ס
(צילום: shutterstock)

מליאת הכנסת העבירה אתמול (רביעי) הצעת חוק להסדרת הקנאביס הרפואי בארץ. החוק אמור להסדיר את השימוש בקנאביס למטרות רחבות יותר, בכפוף להנחיות ורישיון ממשרד הבריאות. עם זאת, מדובר לפי שעה בהצלחה ראשונית בלבד, שכן על החוק לעבור את ועדת השרים לחקיקה ולאחר מכן להגיע להצבעה בכנסת.
מניית טוגדר פארמה מטפסת ב-2.5% בבורסה לאחר הדיווח. שווי השוק של החברה עומד על 76 מיליון שקל, כאשר מתחילת השנה הסנטימנט סביב מניית חברת הקנאביס לא היה חיובי.
עבור יוניבו, מדובר ביום משמעותי גם כן. החברה הודיעה הבוקר (חמישי) כי קיבלה מיחידת הקנאביס הרפואי במשרד הבריאות (היק"ר) אישור לייבא כחצי טון חומרי גלם של קנאביס רפואי בקטגוריית T20 ומעלה ממותג על קנדי. כעת פועלת יוניבו לייבא את חומרי הגלם, תפרחות פרימיום של המותג, כבר בימים הקרובים למפעל החברה באשקלון ולייצרו ולשווקו בזמן הקרוב בישראל תחת המותג של יוניבו דרך ערוצי השיווק של החברה, הכוללים כ-150 בתי מרקחת ברחבי הארץ. מניית יוניבו נסחרת בעלייה של 3.2% לשווי שוק של 81.5 מיליון שקל.
בשבוע החולף קיבלה יוניבו מהיק"ר גם רישיון לשינוע ארצי של מוצרי קנאביס רפואי. בכך יתאפשר לחברה לשנע ולהפיץ מוצרי קנאביס רפואי באמצעות הרישיון לכל חוליות שרשרת האספקה, מחוות גידול למפעלים, ממפעלים לבתי מסחר ולחברות שונות בתחום. כעת תוכל החברה להפיץ מוצרי קנאביס רפואי מבית המרקחת מדיפארם בחולון שבבעלותה עד לבתי מטופלים בכל רחבי הארץ.