סגור

בין המועמדים לדירקטוריון פועלים: רון הדסי ויואל מינץ

מינץ והדסי יתמודדו ביחד עם יו"ר הבנק ראובן קרופיק על שני כיסאות בדירקטוריון כדח"צים; אודליה לבנון ורונית שוורץ יתמודדו על תפקיד דירקטור בבנק

הוועדה של בנק ישראל למינוי דירקטורים בבנקים ללא גרעין שליטה פירסמה היום (ה') את רשימת המועמדים לדירקטוריון בנק הפועלים.
בין המועמדים לתפקיד דירקטור חיצוני נמצאים רון הדסי ויואל מינץ.
הדסי נחשב לדמות מוכרת בשוק ההון. הוא היה בעבר יו"ר איקאה וכיהן בתפקידים בכירים נוספים, בהם דירקטור בשופרסל. הדסי מכהן כיום כדח"צ בחברת הנדל"ן בראק אנ.וי.
הניסיון האחרון של הדסי עם המערכת הבנקאית לא היה חיובי במיוחד. לפני קרוב ל-20 שנה הוא כיהן כמנהל אשראים מיוחדים בבנק לפיתוח התעשייה. בתקופת כהונתו נקלע הבנק לבעיות בעקבות אשראים שנתן, ובהמשך הבנק קרס. לאחר מכן הדסי עבר לנהל את העסקים של משפחת ברונפמן, ובהמשך השתלב כדירקטור בחברות מרכזיות נוספות דוגמת שופרסל.
מיניץ כיהן בעבר בשורה של תפקידים בכירים בבנק לאומי, בעיקר בתחום האשראי. מינץ והדסי יתמודדו ביחד עם היו"ר הנוכחי של הבנק ראובן קרופיק על שני כיסאות של דח"צ בדירקטוריון. ניסיון העבר מראה כי גדולים הסיכויים שקרופיק ייבחר, כיוון שהוא מכהן כיום כיו"ר, כך שנראה שעיקר התחרות תתמקד בין הדסי למינץ.
1 צפייה בגלריה
רון הדסי יו"ר אלביט הדמיה
רון הדסי יו"ר אלביט הדמיה
רון הדסי
(צילום: עמית שעל)
בנוסף לכך, בקטגוריית הדירקטור הרגיל יתמודדו אודליה לבנון ורונית שוורץ. לבנון היא בעלת רקע טכנולוגי. בין היתר היא כיהנה כמנכ"לית מרכז החישובים הבינאוניברסיטאי (מחב"א), עמותה המשמשת כפלטפורמה לשיתוף פעולה בין המוסדות האקדמיים בעיקר בנושאי תשתית. שוורץ מגיעה מעולם הבנקאות, והיא שימשה בין היתר כחברת הנהלה ביובנק ובבנק ירושלים.
לאחרונה עזב את דירקטוריון בנק הפועלים פרופ' סטנלי פישר, לאחר כהונה קצרה של פחות משנה, מסיבות אישיות. אסיפת בעלי המניות של בנק הפועלים תבחר מתוך הרשימה שהוצגה היום את הדירקטורים לבנק.