סגור

תורפז ממשיכה להתרחב: רכשה חברה שביעית בתוך שנתיים

הקבוצה רכשה 60% מחברת הטעמים באלירום מבאר טוביה, ב-16.2 מיליון שקל - ההסכם כולל אופציה לרכישת יתרת המניות החל מ-4 שנים ממועד העיסקה הנוכחית; בעלת השליטה והיו"ר קרן כהן חזון: "באלירום תרחיב את סל המוצרים שאותו אנחנו מציעים ללקוחות בארץ"

רכישה חדשה לתורפז: חברת תמציות הטעם והריח תורפז שבשליטת קרן כהן חזון (59%) ממשיכה להיצמד לאסטרטגיית הצמיחה שלה, שמבוססת על מיזוגים ורכישות. תורפז חתמה בסוף השבוע על הסכם לרכישת 60% מהון המניות של חברת התבלינים ותמציות הטעם באלירום שפועלת מאזור התעשייה באר טוביה.


זוהי רכישה שביעית בשנתיים האחרונות של תורפז, שמרחיבה את פורטפוליו החברות של הקבוצה ל-12. השליטה בבאלירום נרכשה בתמורה 16.2 מיליון שקל, ולפי שווי חברה של 27 מיליון שקל. תורפז מסרה כי היא ממנה את הרכישה ממקורותיה העצמאיים.
באלירום הוקמה ב-2011 בידי חברי הילדות ד"ר אפרים גרבר ומיכאל קוגלמן. היא מייצאת לארה"ב, לאירופה, למרכז אסיה, להודו ולמדינות ביבשת אפריקה. חטיבת ה-Savory שלה משרתת קהל לקוחות גדול בתעשיית הבשר ובתעשיית החטיפים המלוחים. באחרונה החברה נכנסה גם לשוק הבשמים, אחרי מחקר ופיתוח שהיא הובילה בתחום זה במהלך השנים האחרונות במטרה למצב את עצמה כשחקנית מרכזית בשוק.
1 צפייה בגלריה
קרן חזון בעלת השליטה ומנכ"לית תורפז
קרן חזון בעלת השליטה ומנכ"לית תורפז
קרן כהן חזון בעלת השליטה, יו"ר ומנכ"לית תורפז

מחזור המכירות של באלירום הסתכם ב-2020 ב-13.4 מיליון שקל וב-2021 עלה המחזור ל-15.5 מיליון שקל. לדברי הרוכשת, פעילות באלירום תיכלל בעסקי תורפז באופן שיהווה בסיס להתייעלות תפעוליות בייצור ובשרשרת האספקה. הצדדים סיכמו עוד כי מנהלי באלירום ימשיכו להוביל את החברה הנרכשת במהלך השנים הקרובות ויצטרפו לצוות הניהולי של תורפז.
הסכם מעניק לתורפז אופצייה לרכישת ייתרת המניות בבאלירום, החל ממתקופה של 4 שנים שלאחר מועד השלמת העסקה ולתקופה של שנה (עד 31 למרץ 2027). זאת, במחיר המבוסס על הביצועים העסקיים במסגרת הפעילות המאוחדת של תורפז ובאלירום בתחום התמציות ותערובות הטעם המתוקות (Savory).
יו"ר ומנכ"לית תורפז, קרן כהן חזון - בעלת השליטה בחברה - אמרה בעקבות ההודעה על העיסקה כי "באלירום צפויה להרחיב את סל המוצרים שאותו אנחנו מציעים ללקוחות בארץ, תוך מינוף הסינרגטיות בין חברות הקבוצה והתייעלות תפעולית".
לפי דוחות תורפז שפורסמו בחודש שעבר, החברה סיימה את 2021 עם צמיחה של 62% בהכנסות ל-85.3 מיליון דולר, הרווח התפעולי עלה ב-57.5% ל-16 מיליון דולר - הרווח הענקי עמד על 12.8 מיליון דולר, לעומת 8.13 מיליון דולר בשנה קודמת, עלייה של 57.4%. החברה נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של יותר מ-2 מיליארד שקל.