סגור

ירידות חדות בשוק הקריפטו - הביטקוין צולל ב-20% ב-24 שעות

האת'ריום מאבד 13%; אל סלבדור הודיעה על רכישה של 150 מטבעות ביטקוין; שווי השוק הכולל של כל מטבעות הקריפטו עומד על 2.2 טריליון דולר

ירידות חדות נרשמות ביממה האחרונה בכל שוק הקריפטו.
המטבע הקריפטוגרפי הפופולרי ביטקוין נפל בחדות מתחת ל-47 אלף דולר היום (שבת) ואיבד קרוב ל-20% ב-24 השעות האחרונות. מדובר בירידה היומית החדה ביותר של מטבע הקריפטו מאז ה-15 במאי, אז ערכו של הביטקוין צלל כמעט ל-33 אלף דולר. כך לפי אתר קוינטלגרף (CoinTelegraph).
מחיר השוק של המטבע ירד ב-26.4% לאחר שערכו עמד במשך שבוע על 57 אלף דולר, לרמה של 42,268 דוולר, לפני שהתאושש ועלה ל-45 אלף דולר. על פי מידע של אתר ByBit, שוק הביטקוין ראה מימושים בסך 1.3 מיליארד דולר תוך שעה.
כתוצאה מהירידות, השוק הדובי של המטבע ביטל שוק שורי שנמשך כמעט חודשיים. מאז ה-29 בספטמבר עלה ערכו של המטבע ביותר מ-63% לשיא של כל הזמנים שנרשם ב-8 בנובמבר - 67,602 דולר. עם זאת, מספר אנליסטים בולטים בתחום הצביעו על מגמה דומה במחיר המטבע בכל שנה.
האת'ריום מאבד 13%. שווי השוק הכולל של כל מטבעות הקריפטו עומד על 2.2 טריליון דולר.
במקביל, אל סלבדור ממשיכה לרכוש ביטקוין בשוק. נשיא המדינה נאיב בוקלה צייץ בטוויטר שהמדינה רכשה 150 מטבעות במחיר של 48,670 דולר למטבע - ובחישוב פשוט הוצאה של 7.3 מיליון דולר ברכישה הנוכחית.אחת הסיבות לירידה הנוכחית יכולה להיות קשורה גם להתנגדות מצד רגולטורים אמריקאים, שהזמינו את המנכ"לים של בורסות הקריפטו הבולטות, כולל של FTX ובייננס, לשימוע על נכסי קריפטו. מצד שני, יזמים בולטים, כמו מיכאל ון דה פופ, מנכ"ל פלטפורמת הביטקוין החינוכית Eight Global, מאמינים שהירידה מהווה תיקון הכרחי ושמחיר הביטקוין צפוי להתייצב.
עם זאת, למרות החששות סביב תנודתיות ואי ציות לפרקטיקות פיננסיות מסורתיות, הפופולריות של המטבע מתרחבת במדינות עם כלכלות לא יציבות. בעקבות אל סלבדור, גם זימבבווה שוקלת להתיר שימוש בביטקוין, והיא נמצאת בדיונים בנושא עם עסקי קריפטו.