סגור

חלל תקשורת בדרך לעבור לבעלות הונגרית בעסקה של 215 מיליון שקל

החברה המפעילה את לווייני עמוס חתמה על מכתב הבנות להשקעה של חברת התקשורת ההונגרית 4iG, שתרכוש 51% מחלל; העסקה משקפת לחברה הישראלית שווי של 400 מיליון שקל - כמעט פי שלושה משווי השוק שלה אתמול בנעילת המסחר

חברת חלל תקשורת עוברת ידיים: החברה המפעילה את לווייני עמוס הודיעה הבוקר (ג') כי חתמה על מכתב הבנות לא מחייב להכנסת משקיע חדש לחברה שיהפוך לבעל השליטה שלה.
מדובר בחברת התקשורת ההונגרית 4iG שבשליטת איש העסקים גלרט יאזי (Gellért Jászai).
1 צפייה בגלריה
לוויין עמוס 17
לוויין עמוס 17
הלוויין עמוס 17 של חלל תקשורת
(צילום: ספייסקום)
במסגרת העסקה תשקיע 4iG בחלל 215 מיליון שקל בתמורה להקצאה של 51% ממניות החברה. ההקצאה מתבצעת לפי שווי של 400 מיליון שקל לחלל, אחרי הכסף. כיום נסחרת חלל בבורסה בתל אביב לפי שווי שוק של 140 מיליון שקל בלבד.
השלמת העסקה כפופה לאישורים רגולטוריים, ובסיומה צפויה בעלת השליטה החדשה למנות דירקטורים מטעמה שיחליפו את הדירקטורים הנוכחיים, למעט הדח"צים והדירקטורים הבלתי תלויים. בחלל, המנוהלת על ידי דן זיצ׳ק, רואים בהשקעה של 4iG השקעה אסטרטגית שתאפשר לחברה לפתח את צי הלוויינים שלה בשנים הקרובות.
חברת חלל תקשורת מספקת שירותי תקשורת לוויינית באמצעות לווייני התקשורת עמוס 3 , עמוס 4 ועמוס 17 אשר בבעלותה, ובאמצעות הלוויין עמוס 7 שהיא חוכרת מחברת אסיהסאט.
כ-47% ממניות חלל מוחזקות עדיין כיום על ידי חברת יורוקום שהייתה בשליטת שאול אלוביץ' ועברה לידי הבנקים המלווים במסגרת פירוק פירמידת החברות של אלוביץ' לאחר שנקלע לקשיים.
אתמול דיווחה חלל תקשורת על הארכת ההסכם עם המדינה למתן שירותים באמצעות הלוויין עמוס 4 בשלוש שנים נוספות - עד לסוף אפריל 2024. חלל מעריכה שההכנסות מהארכת ההסכם יסתכמו ב-12.6 מיליון דולר.
לפני כחודש חברו חלל תקשורת וסאטקום מערכות לשותפות שבמסגרתה יציעו ללקוחות מוסדיים שירות אינטרנט לווייני, שמבוסס על הלוויין עמוס 17 של חלל. מדובר בשיתוף פעולה ראשון מלא בין שתי החברות ובפעם הראשונה שבה מציעים שירות אינטרנט שמבוסס על תקשורת לוויינים בישראל, טכנולוגיה שפועלת כבר כמה שנים בעיקר באפריקה.
חלל תקשורת סיכמה את הרבעון הראשון של 2021 עם עלייה בהכנסות וצמצום ההפסד, ביחס לרבעון הראשון של השנה הקודמת. זאת בין היתר הודות לעלייה בהכנסות מעמוס 17 ולאספקת שירותי תקשורת באפריקה.