סגור

תחרות חדשה בשוק האינטרנט: אינטרנט לווייני לעסקים של גילת סאטקום וחלל

מדובר בשיתוף פעולה מלא ראשון של שתי החברות שהיו בעבר בשליטת יורוקום שהלכה לפירוק. השירות יאפשר גישה מהירה לאינטרנט גם בישובים שבהם טרם נפרסה תשתית הסיבים

תחרות חדשה בשוק האינטרנט לעסקים בישראל: החברות גילת סאטקום וחלל תקשורת חברו לשותפות שבמסגרתה יציעו ללקוחות מוסדיים שירות אינטרנט לווייני, שמבוסס על הלוויין עמוס 17 של חלל. מדובר בשיתוף פעולה ראשון מלא בין שתי החברות ובפעם הראשונה שבה מציעים שירות אינטרנט שמבוסס על תקשורת לוויינים בישראל, טכנולוגיה שפועלת כבר כמה שנים בעיקר באפריקה.

1 צפייה בגלריה
ה לוויין עמוס 17
ה לוויין עמוס 17
לוויין עמוס 17
(צילום: ספייסקום)
עד היום תעבורת האינטרנט מבוצעת ברובה על רשתות הסלולר והתשתיות הפיזיות של בזק ו-HOT ובשנים האחרונות מיזמי הסיבים של סלקום, פרטנר ו-IBC. השירות אותו יציעו גילת סאטקום וחלל יאפשר גישה מהירה לאינטרנט גם בישובים שבהם טרם נפרסה תשתית הסיבים והוא יתבסס על רישיון לאספקת השירותים אותו קיבלה גילת סאטקום בפברואר האחרון.
לצורך המיזם החדש פיתחה גילת סאטקום את הטכנולוגיה שתאפשר את השירות וכן הקימה תחנת ממסר ומחלקת שירות. מדובר בכניסה ראשונה של החברה לשוק האזרחי בישראל, אך היא אינה מתכוונת לפנות ללקוחות פרטיים.
מדובר כאמור בשיתוף פעולה ראשון מלא בין גילת לחלל, שתי חברות שנשלטו עד לפני שנים ספורות על ידי חברת יורוקום של איש העסקים שאול אלוביץ', שנכנסה לפירוק. בפברואר האחרון עברה השליטה בגילת סאטקום, המנוהלת על ידי אסף רוזנהוק המנכ"ל ועמי בר-לב היו"ר, ממפרק החברה לידי המשקיעים המוסדיים בה.