$
בורסת ת"א

דן זיצ'ק מונה למנכ"ל חלל תקשורת

זיצ'ק מוביל מ-2012 כמנכ"ל את חברת סאטקום מערכות - הוא יחליף את יצחק שניברג, אשר כיהן כממלא מקום מנכ"ל חלל מאז עזיבתו של דוד פולק בתחילת השנה; אסף רוזנהק מונה למנכ"ל סאטקום

אביאור אבו 11:3418.03.20

חלל תקשורתעדכנה הבוקר (ד') כי דירקטוריון החברה מינה את דן זיצ'ק לתפקיד המנכ"ל החדש שלה - זיצ'ק יכנס לתפקידו ב-1 באפריל, ויחליף את יצחק שניברג, אשר שימש כממלא מקום המנכ"ל מאז עזיבתו של דוד פולק בתחילת השנה. שניברג יחזור לשמש כמשנה למנכ"ל החברה. 

זיצ'ק (שבתמונה) משמש משנת 2012 כמנכ"ל סאטקום מערכות, שגם היא, כמו חלל תקשורת, פעלה כחברה בת של יורוקום, הקבוצה שבה שלט בעבר שאול אלוביץ'. בתפקידיו הקודמים כיהן זיצ'ק כסמנכ"ל בזק בינלאומי ולפני כן כסמנכ"ל בכיר לכלכלה ותקציב במשרד התקשורת ומרכז תחום החקלאות באגף התקציבים במשרד האוצר. בהשכלתו, זיצ'ק הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני בכלכלה ומנהל עסקים עם התמחות במימון מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

במקביל דיווחה סאטקום מערכות כי דירקטוריון החברה החליט על הקמת צוות ניהולי בהובלתם של עמי ברלב ואסף רוזנהק. "ברלב, יו"ר דירקטוריון החברה, יחזק את מעורבותו בקבוצה וישמש כיו"ר דירקטוריון פעיל ורוזנהק, סמנכ"ל המכירות של החברה, ימונה כמנכ"ל" נמסר בדיווח לבורסה.

 

חלל-תקשורת מספקת כיום שירותי תקשורת לוויינית ברחבי אירופה, המזרח התיכון, אפריקה ואסיה, באמצעות הלוויינים עמוס 3, עמוס 4 ועמוס 7. באוגוסט שיגרה החברה, מאתר השיגור בקייפ קנברל שבפלורידה, את הלוויין עמוס 17, שיוצר על ידי חברת בואינג ונועד לתת מענה לעלייה בפעילות התקשורת ביבשת אפריקה.

 

מנכ"ל חלל תקשורת החדש - דן זיצ'ק מנכ"ל חלל תקשורת החדש - דן זיצ'ק צילום: חלל תקשורת

 

 

כיום נמצאת השליטה (54%) בחלל תקשורת בידי מזרחי טפחות, כלל, מנורה מבטחים, פסגות ואלטשולר שחם, שמימשו את השעבוד שניתן להם על מניות אלו בעקבות הלוואה של 800 מיליון שקל שהעניקו ליורוקום נדל"ן, שכמו חלל תקשורת - הייתה גם בבעלות שאול אלוביץ'. את הגופים הללו מייצג עו"ד חגי אולמן, המשמש כנאמן.

מה דעתך על מניית חלל תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מדירקטוריון חלל-תקשורת נמסר: "אנו מודים למר שניברג על תרומתו לחברה בכלל, ובתפקידו כממלא מקום מנכ"ל בפרט, ומאחלים למר זיצ'ק הצלחה רבה בתפקידו. הדירקטוריון בטוח שלאור נסיונו המקצועי, היכרותו עם שוק התקשורת הלוויינית (בדגש על שוק התקשורת באפריקה) ויכולות הניהול שלו, יצליח דן להוביל את החברה לצמיחה והישגים, יחד עם הנהלת החברה".

 

 

x