סגור

מדיפאואר רוכשת מרכז מסחרי בג'ורג'יה תמורת 61 מיליון שקל

דמי השכירות נטו בנכס עומדים על 1.2 מיליון דולר בשנה, ממוצע חוזי השכירות הוא כ-9.3 שנים ושיעור התפוסה הכולל בנכס עומד על כ-98%

חברת הנדל"ן המניב מדיפאואר, שבשליטת יאיר גולדפינגר (47.86%), מתרחבת בארה"ב: החברה רוכשת מרכז מסחרי במדינת ג'ורג'יה תמורת 18.75 מיליון דולר (61 מיליון שקל). החברה חתמה על מכתב כוונות לא מחייב לרכישת מרכז מסחרי הכולל שטח להשכרה של 5.4 אלפי מ"ר. בכוונת ההנהלה לממן לפחות 65% ממחיר הרכישה באמצעות הלוואה מתאגיד פיננסי.


העסקה החדשה מגיעה כחלק ממהלכי התרחבות משמעותיים של החברה שרכשה נכסים ב-440 מיליון שקל מתחילת 2021, כשהיא מנצלת את היציאה של ארה"ב מהמגיפה. שווי השוק של החברה נאמד ב-226 מיליון שקל והמניה שלה ירדה ב-5.2% מתחילת 2021.
לפי נתוני החברה, בהתאם למידע שקיבלה מהמוכר, דמי השכירות נטו (NOI) הנוכחיים בנכס הם 1.2 מיליון דולר בשנה, ממוצע חוזי השכירות הוא כ-9.3 שנים ושיעור התפוסה הכולל בנכס עומד על כ-98% - ממוצע דמי השכירות למ"ר הינו כ-20 דולר לחודש.
מנכ"ל מדיפאואר רון שטרן ציין כי "זוהי רכישה ראשונה שלנו בדרום מזרח ארה"ב, והיא מהווה צעד ראשון במימוש האסטרטגיה של הנהלת החברה להעמיק פעילות באזור זה, לאחר שנים של ביסוס פלטפורמת הניהול והרכישות של נכסים איכותיים במזרח ארה"ב. ג'ורג'יה היא מהמדינות הצומחות בארה"ב, ואנו שמחים על ההזדמנות לרכוש בה נכס".
"אנו מצפים להשלים את עסקת חמשת הנכסים בפנסילבניה בתחילת החודש הבא, ובכוונתנו להמשיך ולפעול לאיתור הזדמנויות השקעה ולהרחיב את בסיס פעילותה של מדיפאואר לאורך החוף המזרחי של ארצות הברית, בהתאם לאסטרטגיה העסקית".

1 צפייה בגלריה
יאיר גולדפינגר יזם הייטק מייסד אודיסי
יאיר גולדפינגר יזם הייטק מייסד אודיסי
יאיר גולדפינגר בעל השליטה במדיפאואר
(צילום: עמית שעל)