$
ביטקוין

מאסק מצנן את המשקיעים: "הקריפטו שוק מבטיח, אך בבקשה השקיעו בזהירות"

מייסד טסלה והגורו של שוק המטבעות הווירטואליים בעיני משקיעים רבים, יגיש במוצ"ש לראשונה את תוכנית המערכונים המפורסמת בארה"ב 'סאטרדיי נייט לייב'; את מטבע הדוג'קוין הוא הטיס באלפי אחוזים בסדרת ציוצים השנה - ואף מכנה את עצמו 'סנדק הדוג'קוין'; אך לקראת ההגשה מחר דווקא צייץ אזהרה ל-53 מיליון העוקבים שלו בטוויטר

נועם לנדמן 18:5407.05.21
לוקח צעד אחורה? מייסד טסלה אלון מאסק שימש לא אחת כמקפצה במחיר מטבעות הקריפטו, במיוחד של הדוג'קוין, אך גם בביטקוין, לאחר שצייץ השנה עשרות פעמים בטוויטר על תמיכתו בשוק המטבעות הדיגיטליים.

 

בעיני משקיעים רבים הוא נחשב לגורו של הקריפטו ואף מכונה בשם 'פאפא מאסק' בקרב גולשי פורומים שוקי ההון השונים באתר 'רדיט' שהצית את 'מחאת המשקיעים הקטנים' בוול סטריט בינואר השנה.

 

 

טסלה מקבלת תשלומים בביטקוין תמורת רכביה טסלה מקבלת תשלומים בביטקוין תמורת רכביה צילום: גטי

 

 

כזכור, טסלה אף הודיעה השנה כי תאפשר רכישת רכבים שלה תמורת תשלום בביטקוין, ואף הודיעה כי רכשה ביטקוין בשווי של 1.5 מיליארד דולר במטרה לגוון את נכסיה.

 

והיום, יממה לפני שיגיש את תוכנית המערכונים המפורסמת בארה"ב 'סאטרדיי נייט לייב' (במהלכה יקבל את כל הבמה שהוא רוצה לטובת המטבעות הדיגיטליים בתוכנית שמשודרת מחוף לחוף בארה"ב ברשת NBC) הוא מצייץ אזהרה למשקיעים.

 

בציוץ בטוויטר ל-53 מיליון עוקביו כתב כי "הקריפטו הוא שוק מבטיח, אך בבקשה השקיעו בזהירות". מאסק אף צירף לציוץ ראיון שלו מפברואר ברשת TMZ שם אמר דברים דומים.

 

"אנשים לא צריכים להשקיע את חסכונות חייהם בקריפטו – זה יהיה לא חכם מצדם", אמר אז בראיון.

 

 

 

יחד עם זאת מאסק הוסיף באותו ראיון כי "אם אתה מחפש שוק ספקולטיבי וקצת להנות, אז לדעתי יש סיכוי ששוק הקריפטו יהיה המוביל בעתיד בשוק המטבעות העולמי".

 

מטבע הדוג'קוין הגיע שלשום לשיא של 69 סנט למטבע ומתחילת השנה נוסק ב-12,000%. הסיבה העיקרית - אלון מאסק, שלפני שבוע אף תייג את עצמו בטוויטר כלא פחות מאשר 'סנדק הדוג'קוין' או 'Dogefather'.

x