סגור

עדיקה מעדכנת: ההפסד ברבעון הראשון יהיה גבוה משמעותית

החברה שבשליטת גולף ציינה כי עליית מחירי הלוגיסטיקה בעולם וסגירת החנויות בתקופת הסגר ישפיעו מהותית על התוצאות הכספיות, עם העמקת ההפסד בהשוואה לרבעון המקביל; עדיקה הגדילה את מסגרת האשראי ולקחה במקביל הלוואה של 3 מיליון שקל לטובת השקעה במרלו"ג החדש

עוד טרם פרסום תוצאות הרבעון הראשון לשנת 2021, מעדכנת חברת האופנה עדיקה כי תוצאות הרבעון צפויות להיות שליליות, עם העמקה משמעותית של ההפסד בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה.


החברה הסבירה כי עליית מחירי הלוגיסטיקה בעולם וסגירת החנויות בתקופת הסגר (שפגעה מאוד ביכולת שלה לגלגל מלאי) ישפיעו מהותית על התוצאות הכספיות.
עדיקה, בשליטת קבוצת גולף של לן בלווטניק, הגדילה את מסגרת האשראי הבנקאי ל-15 מיליון שקל, לאחר שניצלה מסגרת אשראי לטווח קצר שקיבלה מתאגיד בנקאי בגובה 10 מיליון שקל. בנוסף לכך החברה לקחה הלוואה בנקאית של 3 מיליון שקל, שמיועדת להשקעה במרלו"ג החדש שאותו שכרה בפארק אפק.
עדיקה צפויה לעבור למרלו"ג החדש בתחילת יולי, ונאלצת לחפש שוכר חלופי למרלו"ג שלה בתל אביב שכן היא חתומה על חוזה שכירות בו עד 2025.
החברה ציינה עוד כי הגדלת מסגרת האשראי החדשה נועדה לתמוך בצמיחה בפעילות הבינלאומית, נדבך מרכזי בהתפתחות העסקית שלה, ואשר מאופיינת בשיעור רווחיות גולמית נמוך בהשוואה לפעילות בישראל. זאת בשעה שהכנסות עדיקה בחו"ל מתקרבות להכנסות החברה בישראל.
בתחילת החודש הודיעה עדיקה כי המנכ"ל רועי הסל מסיים את תפקידו לאחר שנה אחת בלבד, ושהצדדים לא מימשו את האופציה להארכת כהונתו ב-12 חודשים נוספים. הסל עזב כאשר שבידו אופציות של 5% בחברת האופנה, ששוות כיום 12 מיליון שקל, אותן קיבל במחיר מימוש נמוך לאחר קריסת המניה בתחילת המשבר.

1 צפייה בגלריה
סניף עדיקה ב אשדוד
סניף עדיקה ב אשדוד
סניף עדיקה באשדוד
(צילום: רפי דלויה)