$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

מייסד עדיקה שפרש הקים את Edikted, אתר אופנה אמריקאי

דדי שוורצברג ובכירי החברה שפרשו עמו הקימו את האתר, שפונה בעיקר לצעירות. שוורצברג וגולף סיכמו אתמול כי יוותרו על התביעות ההדדיות

אורנה יפת 08:0322.02.21

לאחר העזיבה את חברת עדיקה, דדי שוורצברג וקבוצת מייסדי עדיקה שפרשו מהחברה הקימו אתר אופנה אמריקאי חדש, בארה"ב, כך נודע ל"כלכליסט". אתר האי־קומרס הושק לפני כחודש תחת השם Edikted.

 

האתר פונה לצעירות בנות דור ה־Z ומשווק פריטי פאסט פאשן ואביזרי אופנה במחירי ואליו פור מאני, בדומה לאתר עדיקה, שהקימו אותם המייסדים. משיטוט באתר נראה כי אופציית השילוח לישראל איננה קיימת ב־Edikted, ובשלב זה משלח האתר החדש פריטי אופנה ל־26 מדינות בארה"ב, אוסטרליה ואירופה. בין היתר מאפשרת החברה שילוח לקנדה, מקסיקו, אנגליה, גרמניה, צרפת, הולנד, ספרד, בלגיה, איטליה, שבדיה, יוון ומדינות נוספות במזרח אירופה.  

 

האתר החדש Edikted. “מותג אופנה אונליין שפונה לדור ה־Z” האתר החדש Edikted. “מותג אופנה אונליין שפונה לדור ה־Z” צילום: צילום מסך

 

 

מדובר בחברה שהוקמה בארה"ב, אך מנוהלת מישראל. באתר כותבים המייסדים על עצמם כי הם קבוצת אנשים שחולמים על אופנה וזיהו צורך באופנה טרנדית, במחיר משתלם, שאינה מתפשרת על איכות או סגנון. "עם למעלה מ־10 שנים של ידע וניסיון בתעשייה והצלחות בעבר, עבדנו ללא לאות מסביב לשעון, עיצבנו ויצרנו פריטים מאפס, כדי להביא לכם את המותג Edikted". עוד כותבים המייסדים כי "Edikted, שנוצר על ידי החברים המייסדים של מותג בגדים מצליח קודם, הוא מותג אופנה אונליין הפונה לדור ה־Z, ומושפע מאוד מתרבות הפופ, מטכנולוגיה ומסגנון". על אנשי האתר נכתב כי הם מתמקדים בלספק ללקוחות "את הסגנונות הנחשקים ביותר, החל מבגדים וכלה באביזרים, בהשראת הלוק של אופנת הרחוב. אנחנו מאמינים שלכולם מגיעה גישה מובילה, טרנדית, במחיר סביר, ללא קשר למידה".

 

שוורצברג וקבוצת המייסדים עזבו את עדיקה לאחר סכסוך מתוקשר עם בעלת השליטה, קבוצת גולף, והחברה־האם כלל תעשיות, שהתגלע בין היתר בשל חילוקי דעות על קצב התפתחות עדיקה בארה"ב.

 

מימין: שוורצברג ולן בלווטניק, בעל השליטה בגולף. חילוקי דעות בנושא ההתרחבות לארה”ב מימין: שוורצברג ולן בלווטניק, בעל השליטה בגולף. חילוקי דעות בנושא ההתרחבות לארה”ב

 

הסכסוך הגיע לפתחו של בית המשפט עם תביעות הדדיות. אתמול חתמו הצדדים על הסכם פשרה והסירו את הטענות ההדדיות זה כלפי זה. קבוצת גולף תוותר על התביעה הכספית שהגישה נגד שוורצברג ועל הטענות נגדו, ושוורצברג יוותר על הבקשה לגילוי מסמכים טרם תביעה נגזרת שהגיש נגד עדיקה, ללא כל תשלום. הצדדים יגישו בקשות לדחיית התביעות לבית המשפט. "בד בבד, נחתם הסכם פשרה בין עדיקה לבין שוורצברג ונושאי משרה לשעבר בעדיקה, שלפיו הצדדים ויתרו על טענותיהם זה כלפי זה, בכפוף לדחיית התביעות", דיווחה אתמול קבוצת גולף.

 

דדי שוורצברג פנה לבית המשפט בבקשה לחייב את קבוצת גולף לגילוי מסמכים טרם הגשת תביעה, ובין היתר טען כי גולף וכלל תעשיות מפרות את כללי הממשל התאגידי. בתגובה הגישה גולף תביעה נגד שוורצברג בגובה 800 אלף שקל ולאחר מכן תיקנה את סכום התביעה ל־2.4 מיליון שקל וטענה להפרת הסכם והתנהלות חסרת תום לב מצד שוורצברג. כאמור, שני הצדדים ויתרו על הטענות זה כלפי זה.

x