סגור

בלעדי
בתמיכת ברקת: מינוי יפתח רון־טל ליו"ר מגדל יובא היום לאישור

שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל, נפגש השבוע עם יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת והציג את מועמדותו של רון־טל; ברקת אמר בשיחה כי יתמוך ויאשר את מינוי רון־טל, המכהן כיו"ר חברת החשמל


מינויו של יפתח רון־טל ליו"ר חברת מגדל יובא היום לאישור דירקטוריון החברה־האם מגדל אחזקות. ל"כלכליסט" נודע כי שלמה אליהו, בעל השליטה במגדל, נפגש השבוע עם יו"ר רשות שוק ההון משה ברקת והציג את מועמדותו של רון־טל; ברקת אמר בשיחה כי יתמוך ויאשר את מינוי רון־טל, המכהן כיו"ר חברת החשמל.


ברקת והרשות אמורים לאשר את המינוי של רון־טל כדירקטור במגדל ביטוח. אם דירקטוריון מגדל אחזקות, שבראשו מכהן כיו"ר אליהו עצמו, אכן יאשר - יובא המינוי לאישור ברקת.
דירקטורים מטעמו של אליהו, הן במגדל אחזקות והן במגדל ביטוח, מבקשים למנות לחברה יו"ר זמני למשך חצי שנה, ורק לאחר מכן לבחור יו"ר קבוע. הם מבקשים שהיו"ר הזמני ימונה מטעמם, ולתפקיד מועמד בעיקר הדירקטור המכהן חיים רמון.

1 צפייה בגלריה
מימין יפתח רון טל ו שלמה אליהו
מימין יפתח רון טל ו שלמה אליהו
יפתח רון-טל ושלמה אליהו
(צילומים: אולפן כלכליסט, עמית שעל)

אם אליהו יתעקש בכל זאת למנות את רון־טל מיידית ליו"ר, כפי שהוא מעוניין, הוא יידרש לתמיכה של דירקטורים במגדל אחזקות תחילה; לאחר מכן יידרש לרוב במגדל ביטוח, שם הדירקטוריון הוא זה שבוחר את היו"ר מקרב חבריו. הדירקטורים שמכהנים בשתי החברות במקביל הם רמון, אריה מינטקביץ', גבי פיקר, עוזי מוסקוביץ' וכרמי גילון. אם ארבע מבין שמונה חברי דירקטוריון מגדל ביטוח יתמכו במינוי יו"ר זמני מהדירקטורים הקיימים, רון־טל לא יוכל להיבחר כיו"ר אלא רק בנובמבר, לאחר אסיפה כללית. במקרה כזה, שבו לא ימלאו את הוראותיו כבעל שליטה, עשוי אליהו להחליף את הדירקטורים מטעמו בחברה.