סגור

שיכון ובינוי זכתה עם שותפות בחוזה של 1.5 מיליארד דולר בארה"ב

תקופת החוזה עומדת על 30 שנה - הקבוצה תתכנן, תקים ותתפעל תעלה להסטת שיטפונות במדינת צפון דקוטה; גורמים בחברה מעריכים כי הפרויקט יניב לה הכנסות של כ-1.5 מיליארד שקל

שיכון ובינוי זכתה, כחלק מקונסצורסיום של שלוש חברות, במכרז תשתיות גדול בארה"ב. החברה שבשליטת נתי סיידוף ובניהולו של תמיר כהן תקים עם שתי השותפות תעלה להסטת מי שטפונות באורך 48 ק"מ ליד העיר פראגו שבצפון דקוטה, בעלות של 1.5 מיליארד דולר.

הקבוצה שבה חברות השותפות, Red River Valley Alliance, זכתה במכרז לתכנון, הקמה, מימון, תפעול ותחזוקה של תעלה להסטת שיטפונות, וכן תשתיות נלוות, שיגנו על העיר ממצבי שטפונות קיצוניים.
שיכון ובינוי וחברת התשתיות הספרדית Acciona יחזיקו 42.5% ממניות חברת הפרוייקט שזכתה במכרז. וחברת North American Construction הקנדית תחזיק ב-15%. שיכון ובינוי תחזיק גם ב-35% ממניותיו של קבלן ההקמה של הפרויקט - 35% נוספים יהיו בידי Acciona, ו-30% הנותרים יהיו בידי North American Construction.
עלות הפרוייקט היא 1.5 מיליארד דולר. הקבוצה הזוכה (שההודעה הרשמית על זכייתה צפויה לצאת בימים הקרובים), תתפעל ותתחזק את הפרויקט בתקופת זיכיון של 29 שנה מתום הקמתו. השלמת הזכיה בפרויקט תלויה בתנאים שונים ביניהם אישורי רגולציה סגירה פיננסי.
שיכון ובינוי לא מפרטת בדיווח לבורסה את ההכנסות הצפויות לה מהפרוייקט אבל מקורבים לחברה טוענים כי מדובר ב-1.5 מיליארד שקל.


1 צפייה בגלריה
יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן
יו"ר שיכון ובינוי תמיר כהן
תמיר כהן מנכ"ל שיכון ובינוי
(צילום: יריב כץ)