סגור

ביקושים של 3 מיליארד שקל בהנפקת ריטיילורס - החברה גייסה 570 מיליון שקל

החברה, שבבעלות קבוצת פוקס, הונפקה לפי שווי של 1.8 מיליארד שקל; ההערכות הן כי 70% מההקצאות שניתנו בהנפקה הם למוסדיים ישראליים לעומת 30% שניתנו למשקיעים זרים

הנפקת ריטיילורס הסתיימה היום בביקושי יתר של כמעט 3 מיליארד שקל ובשווי המקסימלי שנקבע לחברה – 1.8 מיליארד שקל. מחיר המניה נקבע על 52.5 שקל, כאשר היקף הגיוס עמד על 570 מיליון שקל.

ההערכות הן כי 70% מההקצאות שניתנו בהנפקה הם למוסדיים ישראליים, לעומת 30% שניתנו למשקיעים זרים. הביקושים העודפים הגיעו מהמשקיעים הזרים שהזמינו מניות דרך החתם UBS. על ויזל הופעל לחץ ביממה האחרונה לשנות את התמחור בהנפקה לנוכח הביקוש הגבוה שנרשם בשווקים בחו"ל.
את ההזמנות עבור המוסדיים הישראליים הובילו חברות החיתום וואליו בייס ולאומי פרטנרס. שתי חברות החיתום המקומיות היו נגד פעולת העלאת המחיר בשל חשש כי הדבר יפגע בהשתתפות המוסדיים הישראליים בהנפקה. הראל ויזל, יו"ר קבוצת פוקס, קיבל עמדה זו.
אל שיעורים אלו יש להוסיף את ההקצאה בשיעור של 10% ממניות ההנפקה שניתנה לפוט לוקר במסגרת הסכם לשיתוף פעולה בין החברה לבין ריטיילורס בסניפים אותן תפתח באירופה. בנוסף לכך לאומי פרטנרס תחזיק 10% מהחברה.
אחד מהמשקיעים הבולטים שליוו את ויזל בשנתיים האחרונות הוא בית ההשקעות אלטשולר שחם שמחזיק כמעט 17% בחברת פוקס. בין בית ההשקעות לבין ויזל נתגלעה מחלוקת לגבי רצונה של פוקס להעניק לוויזל מניות חסומות בשווי של 15 מיליון שקל. אלטשולר שחם התנגד לכך באסיפה הכללית בחודש אפריל, וויזל העביר את ההחלטה למחזיקי מניות ריטיילורס לאחר הנפקתה. שם, על פי מקורבים לעסקה, הסיכויים לאישור קבלת המניות גבוהים משמעותית.
ריטיילורס עוסקת במכירה קמעונאית של מוצרי הנעלה, הלבשת ספורט ואביזרי ספורט ואופנת פנאי. החברה פועלת באמצעות רשת של 91 חנויות נייקי ופוט לוקר בישראל ו-25 חנויות באירופה ובקנדה. כיום מפעילה החברה מעל ל-100 חנויות ספורט של מונו ברנד (במותג נייקי) ומולטי ברנד (במותגים פוטלוקר ודרים ספורט) בארץ ובעולם.


1 צפייה בגלריה
foot locker פוט לוקר ראשון לציון
foot locker פוט לוקר ראשון לציון
חנות פוט לוקר בראשון לציון
(צילום: שוקה כהן)