סגור
אבי לוי על רקע סניף של רשת שופרסל
אבי לוי על רקע סניף של רשת שופרסל (צילום: אביב אברמוב, דורון גולן)

בלעדי
מתמודדת חדשה על שופרסל - דלק ישראל מצטרפת לויליגר בהגשת הצעה לרשת

דלק ישראל מוחזקת על ידי להב אל אר של אבי לוי ואורי מנצור; ההצעה המשותפת תוגש בחלוקה שווה של הצדדים, ולפי שווי של 6.3 מיליארד שקל לרשת - גבוה מזה שהוצג בהצעת האחים אמיר ובזו של הקבוצה האמריקאית

מתמודדת חדשה על השליטה בשופרסל. לכלכליסט נודע כי דלק ישראל חוברת לצביקה ויליגר וצפויה להגיש איתו הצעה משותפת לרכישת השליטה עד סוף היום.
דלק ישראל מוחזקת בידי להב אל אר, שבשליטת אבי לוי, מנכ"ל מליסרון לשעבר, אלי להב ואורי מנצור.
ההצעה תוגש לפי שווי של 6.3 מיליארד שקל לשופרסל, כשהסכום עבור המניות שיירכשו ישולם במזומן. זאת בניגוד להצעה קודמת של ויליגר, שהוגשה באמצעות שלד שבידיו. דירקטוריון דלק ישראל אישר אתמול בערב את הגשתה.
הקבוצה תגיש את ההצעה בחלוקה שווה בין להב לבין ויליגר - הבעלים של יבואנית המזון ויליפוד. להב אל אר אמורה לעסוק בעיקר בתחום הנדל"ן של שופרסל, ואילו ויליגר בתחום הקמעונאות.
בפני הגופים המוסדיים, שמחזיקים ב־64% ממניות החברה באופן מצרפי, מונחות עתה, מעבר לזו שתגיש קבוצת ויליגר-דלק ישראל, שתי הצעות לרכישת השליטה. זו של האחים שלומי ויוסי אמיר, לפי שווי של 6 מיליארד שקל, וזו של קבוצת משקיעים אמריקאית בראשות מייקל אלפרט, לפי שווי של 6.1 מיליארד שקל.
שווי ההצעה המשותפת של ויליגר ודלק ישראל, כאמור 6.3 מיליארד שקל, גבוה ב-200 מיליון שקל מזה שננקב בהצעת הקבוצה האמריקאית וב-300 מיליון שקל מההצעה של האחים שלומי ויוסי אמיר.
האחים אמיר משלמים 100 מיליון שקל נוספים לחברת פז לפיצוי על סיום מוקדם של תקופת אי התחרות, כך שמבחינתם מדובר בשווי של 6.4 מיליארד שקל לחברה.
מחר בבוקר פוקעת ההצעה של האחים אמיר, שנכון לעכשיו זוכה לתמיכה מקרב חלק גדול מהמוסדיים. האחים הודיעו לגופים המוסדיים כי לא יאריכו את ההצעה בשום מצב ולא ישנו אותה - בעבר עמדו השניים מאחורי הודעות דומות במשאים ומתנים שניהלו. במקביל נציגי הקבוצה האמריקנית מקיימים היום פגישות עם גופים מוסדיים בנסיון לשכנע אותן לתמוך בהצעה שהגישו.
דלק ישראל הגישה בעבר הצעה לרכישת 19.99% ממניות שופרסל בשיתוף פעולה עם היו"ר הקודם של הרשת יקי ודמני, ואולם ההצעה נדחתה.