סגור
סופר מרקט סניף שופרסל ב ראשון לציון
סניף של שופרסל (צילום: יריב כץ)

הצעה אמריקאית מאכזבת לרכישת שופרסל - לפי שווי 6.1 מיליארד שקל

ההצעה עליה חתום מייקל אלפרט גבוהה ב-100 מיליון שקל בלבד מזו של האחים שלומי ויוסי אמיר; נראה כי בפער כזה יעדיפו הגופים המוסדיים שחקן מקומי עם ניסיון בתחום על פני שחקן זר פחות מוכר; אמש חשף כלכליסט כי האחים אמיר הגיעו לסיכום עם פז שלפיו ישלמו לה פיצוי של 100 מיליון שקל אם יקנו את שופרסל

ההצעה של הקבוצה האמריקאית לרכישת שופרסל נחתה בתיבות האימייל של הגופים המוסדיים שמחזיקים במניות החברה אמש מעט אחר חצות. ל"כלכליסט" נודע כי ההצעה עליה חתום מייקל אלפרט, שותפו של בן אשכנזי באשכנזי אקוויזישן, נוקבת במחיר של 23 שקל למניה עבור 24.9% מהמניות - המשקף שווי חברה של 6.11 מיליארד שקל.
ההצעה של האחים שלומי ויוסי אמיר שהוגשה השבוע היתה במחיר של 22.58 שקל למניה ושווי חברה של 6 מיליארד שקל. כלומר, הצעת האמריקאים גבוהה ב-25 מיליון שקל בלבד מזו של הישראלים.
מי שציפה להצעה גבוהה משמעותית של האמריקאים, צפוי להתאכזב. נראה כי בפער כזה יעדיפו המוסדיים שחקן מקומי עם ניסיון בתחום על פני שחקן זר פחות מוכר.
האמריקאים מציינים כי הם בעלי ניסיון בתחומים בהם פועלת שופרסל, וקיימו כמה ישיבות עם ההנהלה - כך שמדובר בחבירה להנהלה הקיימת בראשות איציק אברכהן ואורי וטרמן. ההצעה בתוקף עד יום שלישי
אמש חשף כלכליסט כי האחים אמיר, שמכרו ב-2021 לפז את רשת פרשמרקט המתחרה, הגיעו לסיכום עם יו"ר פז הראל לוקר על קיצור תקופת אי התחרות שלהם, שאמורה להסתיים בסוף השנה. בנוסף ישלמו לפז 100 מיליון שקל לא כולל מע"מ אם ירכשו את מניות שופרסל.