סגור

מותג הרכב החשמלי של וולוו בדרך להתמזג עם ספאק לפי שווי של 20 מיליארד דולר

ההנפקה של פולסטאר, חטיבת הרכב החשמלי של הקונצרן, צפויה ככל הנראה לצאת לפועל כבר במהלך הימים הקרובים - כך לפי דיווחים שונים. פולסטאר מתנהלת כסטארט-אפ נפרד לחלוטין מהחברה האם, כזה שניכר שמכוון לטריטוריות בהן טסלה נחשבת לשחקנית מרכזית

פולסטאר, חטיבת הרכב החשמלי של וולוו, נמצאת בדרכה למיזוג עם חברת ספאק לפי שווי של 20 מיליארד דולר; כך מדווחים אמצעי תקשורת שונים. ההנפקה צפויה ככל הנראה לצאת לפועל כבר במהלך הימים הקרובים.
הנפקת ספאק של יצרנית רכב שבעצמה מהווה חלק מיצרנית רכב גדולה אחרת, נחשבת לחריגה במיוחד בענף הרכב העולמי,אבל גם ללא ממש חריגה אם מסתכלים על פולסטאר כיצרנית רכב חשמלי קטנה - ולא כחלק מקונצרן וולוו (שבעצמו שייך לג'ילי הסינית).

יצרנית ותיקה שמתנהגת כמו יצרנית חדשה

השם "פולסטאר" הופיע לראשונה על גרסאותיהן הספורטיביות של מכוניות וולוו בעשור הקודם. מאוחר יותר הוחלט במפתיע להקים חטיבה מיוחדת שתעסוק ביצור של רכב חשמלי שישא את שמה של פולסטאר, וזאת במקביל למכוניות החשמליות של וולוו שנושאות את שמה ומשווקות גם בישראל.
1 צפייה בגלריה
רכב חשמלי של פולסטאר וולוו
רכב חשמלי של פולסטאר וולוו
רכב של פולסטאר
(צילום: פולסטאר)
פולסטאר נבדלת מוולוו לא רק במוצר (מכוניות פולסטאר כלל אינן דומות למכוניות וולוו) אלא גם בגישה: הראשונה מתנהלת כסטארט-אפ נפרד לחלוטין מהחברה האם, כזה שניכר שמכוון לטריטוריות בהן טסלה נחשבת לשחקנית מרכזית.
הדגם הראשון של פולסטאר, שנשא את השם פולסטאר 1, הוצג בשנת 2017, והדגם השני - הפולסטאר 2 - הוצג בשנת 2019. באפריל האחרון הודיעה פולסטאר על גיוס של 550 מיליון דולר כדי לבנות בארה"ב את הדגם השלישי שנושא את השם הלא מפתיע - פולסטאר 3.