סגור

מרצדס ארצות הברית: אין לנהוג במאות אלפי רכבי כביש-שטח - עד לבדיקה במוסך

לפי החברה, קיים חשש לקורוזיה במגברי הבלם בכמה דגמים שיוצרו בשנים 2012-2006; לפי מרצדס בנץ ארצות הברית, לא תועדו עד כה תאונות דרכים בעקבות הבעיה

מרצדס בנץ ארצות הברית פרסמה הודעה חריגה שלפיה בעליהם של רכבי כביש-שטח מכמה דגמים מתבקשים לא לנהוג ברכבים עד שיבצעו בהם ריקול. לפי המטה האמריקאי של יצרנית הרכב הגרמנית, ההוראה נוגעת ל-292 אלף בעלי מרצדס ML, מרצדס GL ומרצדס R קלאס שיוצרו בין השנים 2006 ל-2012. הבעיה, כך לפי מרצדס בנץ ארצות הברית, נוגעת לחשש מפני קורוזיה במגברי הבלם של הרכבים.

כיום ברוב המכריע של הרכבים המודרניים פעולת הבלימה מבוצעת באמצעות נוזל בלם המוזרם ממגבר הבלם של הרכב אל צנרת הבלימה, ומשם לבלמים אשר מותקנים בכל גלגל. תפקידו של מגבר הבלם הוא להעצים את האפקט של הלחיצה של הנהג על דוושת הבלם. ברכב שמגבר הבלם שלו אינו תקין קיים סיכון לירידה ביכולת הבלימה של הרכב, מה שעלול לגרום לתאונה קטלנית.


1 צפייה בגלריה
פועלים ב מפעל של מרצדס בנץ
פועלים ב מפעל של מרצדס בנץ
מפעל של מרצדס בנץ
(צילום: בלומברג)
לפי מרצדס בנץ ארצות הברית, לא תועדו עד כה תאונות דרכים בעקבות הבעיה, משמע היצרנית הגרמנית לוקחת אחריות על הנושא ומבצעת את התיקון מיוזמתה עוד לפני שבכלל יתרחשו מקרים של תאונות ופציעות. מרצדס בנץ גם תעמיד לרשות לקוחות החברה בארצות הברית שירות גרירה עבור מכוניתם עד המוסך, שם ייבדקו הדגמים שבהם לכאורה קיימת הבעיה ויוחלט אם לבצע בהם החלפה של מגבר הבלם.