סגור
טסלה 3 החדשה
טסלה 3 החדשה (צילום: יצרן)

טסלה: הודו תפחית מכסים? נשקיע בה 2 מיליארד דולר

לפי דיווח במדינה, חברת הרכב החשמלי מוכנה להקים בה מפעל אם המכסים שמגיעים היום עד ל-100% יופחתו ל-15%; אם אכן יוקם, הוא יצטרף לששת המפעלים הקיימים של טסלה

טסלה מוכנה להשקיע עד 2 מיליארד דולר להקמת מפעל בהודו, זאת אם הממשלה תוריד את המכס המושת על המכוניות ל-15% בשנתיים הראשונות של הפעילות, כך לפי דיווח באתר ההודי אקונומיק טיימס.
לפי החוקים הנוכחיים בהודו, על מכוניות חשמליות במחיר של מעל 40 אלף דולר מוטל מכס של 100% בעוד שעל המכוניות במחירים נמוכים יותר יש מכס של 70%. אולם, בסוכנות רויטרס דיווחו באוגוסט כי הממשלה ההודית עובדת על מדיניות חדשה להפחתת המכסים על המכוניות החשמליות ל-15% בלבד, אך היא תלויה בהתחייבויות מצד חלק מהיצרנים המקומיים.
על פי הדיווח הנוכחי, יצרנית המכוניות החשמליות של אלון מאסק מוכנה להשקיע עד 500 מיליון דולר אם הממשלה ההודית תאשר את הפחתת המכס ל-12 אלף מכוניות ועד 2 מיליארד דולר אם יוסכם על הפחתת המכס ל-30 אלף מכוניות. עוד דיווחו כי הממשלה בוחנת את היתכנות ההצעה הזו של טסלה, אך מעוניינת להפחית את מספר המכוניות שיהיו זכאיות למכס נמוך יותר.
מטסלה ומהמשרדים הממשלתיים המעורבים בנושא לא התקבלה תגובה לדיווח.
לטסלה יש שישה מפעלים – בקליפורניה, נבאדה, אוסטין ובפאלו בארה"ב, ובשנגחאי וברלין. מוקדם יותר השנה הודיעה החברה על הקמת מפעל נוסף במקסיקו.